ГоловнаПолітика

Зеленський відповів на плани Путіна роздати українцям російські паспорти

"Не слід говорити з Україною та українцями мовою погроз".

Зеленський відповів на плани Путіна роздати українцям російські паспорти
Фото: EPA/UPG

Обраний президентом України Володимир Зеленський відреагував на плани президента РФ Володимира Путіна роздати українцям російські паспорти.

"Ми прекрасно знаємо, що насправді надає російський паспорт. Це право бути заарештованим за мирний протест. Це право не мати вільних і конкурентних виборів. Це право взагалі забути про наявність природних прав і свобод людини. Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати «новою нафтою», на яку влада Росії намагаються перетворити власний народ", - ідеться в заяві Зеленського, опублікованій на фейсбуці.

Він заявив, що з Україною не варто говорити мовою погроз і тиску, оскільки це не найкращий шлях до припинення вогню.

"Я ще раз наголошую, що готовий до переговорів. Я сподіваюся, що на найближчій зустрічі в нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації. Конкретним підтвердженням цієї готовності має стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі «всіх на всіх». Без винятків. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України та Росії. З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації. Як Донбасу, так і Криму. Україна не здається! У всіх сенсах цього слова", - сказано в заяві.

Зеленський висловив сподівання, що "в Росії все-таки більше прагнуть говорити, ніж стріляти".

Нагадаємо, 24 квітня Путін підписав указ, що дозволяє мешканцям окремих районів Донецької та Луганської областей отримати громадянство РФ у спрощеному порядку. Їм не потрібно здавати обов'язкових іспитів і жити в Росії більше як п'ять років. Звернення про паспорт розглядатиметься протягом усього 3 місяців.

27 квітня Путін заявив, що цей спрощений порядок може бути розширено на всіх українців.        

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram