ГоловнаПолітика

Рада підтримала заборону на використання пальмової олії

За додавання пальмової олії в продукти харчування штрафуватимуть виробників.

Рада підтримала заборону на використання пальмової олії
Фото: ilady.info

Верховна Рада має намір заборонити використання пальмової олії у виробництві продуктів харчування. За прийняття за основу законопроекту №3871 проголосували 233 депутати за мінімально необхідних 226.

Згідно із законопроектом, за виробництво і реалізацію продукції, яка не відповідає вимогам стандартів норм, правил і зразків, у тому числі продуктів харчування з вмістом пальмової олії, передбачено штраф для посадових осіб підприємств незалежно від форми власності від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також законопроект передбачає заборону використання пальмової олії у виробництві традиційних молочних продуктів.

Згідно з пояснювальною запискою, пальмова олія є шкідливим продуктом у харчуванні людини і сприяє підвищенню рівня холестерину в крові.

Відповідні зміни пропонують внести до Кодексу про адміністративні правопорушення, а також до законів "Про молоко та молочні продукти" та "Про безпечність та якість харчових продуктів".

Нагадаємо, в квітні Європейська бізнес-асоціація заявила, що виступає проти заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів.

У 2017 році Україна імпортувала пальмову олію на загальну суму 167,660 млн доларів, тоді як експорт становив 9,858 млн доларів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram