Індекс споживчих настроїв в Україні у березні дещо покращився, підвищившись на 0,9 пункту до 77,6 порівняно з лютим.
Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв, які щомісяця проводить компанія GFK Ukraine.
"Оскільки сьогодні відсутні як позитивні, так і негативні зрушення в економіці, споживчі настрої стабілізувалися на помірно низькому рівні - його визначає низький рівень довіри до влади. Прагнення уряду забезпечити всіма засобами економічну стійкість до парламентських виборів буде визначати майбутню динаміку також і споживчих настроїв", - коментують аналітики GfK Ukraine.
За даними компанії, у березні було зафіксовано кілька ключових тенденцій.
Таким чином, у березні споживчі настрої хоч і підвищилися, але істотно не змінилися щодо лютневого показника. Помітно кращі очікування щодо розвитку економіки протягом найближчого року були компенсовані погіршенням настроїв стосовно великих покупок і розвитку економіки найближчі п'ять років.
Водночас з поліпшенням короткострокових економічних очікувань зменшилися і очікування щодо безробіття. Разом з тим трохи зросли девальваційні очікування.
Істотне поліпшення настроїв спостерігалося на Заході України й у Києві, тоді як у Північному та Центральному регіонах вони погіршилися. Покращились очікування селян, тоді як у малих містах вони зменшились.
Нагадаємо, у лютому через морози споживчі настрої знизились одразу на 5,8 пункту до 76,7 порівняно з січнем.