ГоловнаКиїв

​Кличко: у Києві близько половини житлового фонду без тепла через обстріл, водопостачання відновили

Водопостачання вже відновили в Печерському районі, а також поступово відновлюють у районах лівого берега.

​Кличко: у Києві близько половини житлового фонду без тепла через обстріл, водопостачання відновили
міський голова Києва Віталій Кличко
Фото: EPA/UPG

Міські служби Києва працюють у режимі надзвичайної ситуації після масованої атаки російських військ на критичну інфраструктуру столиці. 

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

За його словами, ситуація в місті складна, однак контрольована.

«Міські служби працюють у режимі надзвичайної ситуації. Ситуація в столиці дуже складна, однак контрольована з точки зору систем життєзабезпечення», — наголосив Кличко.

Комунальні служби разом з енергетиками відновлюють електро-, тепло- та водопостачання в домівках киян. Через пошкодження елементів критичної інфраструктури без теплопостачання наразі залишаються майже 6 тисяч багатоквартирних будинків — це близько половини житлового фонду столиці.

Мер додав, що частині будинків мають подати тепло вже сьогодні ввечері.

Також у місті фіксують перебої з водопостачанням. За словами Кличка, водопостачання вже відновили в Печерському районі, а також поступово відновлюють у районах лівого берега.

Окремо мер звернув увагу мешканців верхніх поверхів багатоповерхівок. Він пояснив, що подача води на верхні поверхи залежить від роботи підкачувальних насосів, які не працюють без електроенергії.

«Тому на останніх поверхах може ще бути відсутнє водопостачання, навіть якщо у районі послугу вже відновили», — повідомив Кличко.

Для киян підготували понад 1200 пунктів обігріву та незламності. У них можна зігрітися, отримати гарячі напої та їжу, зарядити телефони, павербанки й інші гаджети. За словами мера, цієї осені мережу таких пунктів розширили — майже 200 з них працюють у торговельних центрах Києва.

Також Кличко закликав киян, у чиїх домівках уже є тепло і вода, допомагати іншим мешканцям.

Віцепрем’єр Олексій Кулеба заявив, що водопостачання у столиці відновлене повністю. Медичні заклади Києва забезпечені теплом від мобільних котелень.

  • У ніч на 9 січня Росія атакувала Київ ракетами і дронами. В результаті загинули люди, є і поранені.
  • Через проблеми з електропостачанням зазнав змін рух транспорту.
  • Кличко також закликав жителів Києва, які мають можливість жити поза містом, виїхати на якийсь період.