Штепа Неля Ігорівна

Колишня міська голова Слов'янська

Штепа Неля Ігорівна

Місце народження

Народилася 13 вересня 1960 у Слов'янську Донецької області у родині вчителів.

Освіта

1979 вступила до Слов'янського педагогічного інституту на факультет підготовки учителів математики та фізики.

Кар'єра

З 1984 розпочала свою трудову діяльність у Покровській середній школі імені Носакова Артемівського району Донецької області вчителем математики і фізики.

У 1985—1987 обіймала адміністративні посади: завуч з навчальної роботи та директор школи. Членство в КПРС.

У 1987 переведена в райком ВЛКСМ Артемівського району, де працювала завідувачем організаційним відділом.

З 1989 — 2-й секретар Артемівського райкому комсомолу.

У жовтні 1990 запрошена на роботу на Артемівську взуттєву фабрику начальником відділу збуту, у 1995 призначена директором з комерції цієї фабрики.

У 1999—2001 працювала директором з комерції на Артемівському машинобудівному заводі.

У 2003 призначена директором ТОВ «Енергояальянс».

У травні 2006 прийнята на роботу Державним підприємством «Науково-дослідний інститут високих напруг» (НДІВН) Слов'янська, перебувала на посаді комерційного директора.

З лютого по грудень 2007 працювала радником Віце-прем'єр-міністра в Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Присвоєно 7-й ранг державного службовця.

У січні 2008 повернулася на Державне підприємство НДІВН Слов'янська на посаду заступника директора.

З березня 2009 по жовтень 2009 — директор ТОВ «Доненергомаш».

З жовтня 2009 обіймає посаду голови наглядової ради регіонального благодійного фонду «Поспішайте робити добро».

Кандидат у народні депутати від партії «Опозиційна платформа — За життя» на парламентських виборах 2019 року, № 74 у списку.

1 серпня 2020 року, Штепа заявила, що політрада партії «Партія Миру та Розвитку» висунула її кандидатуру претендентом на посаду міського голови м.Слов'янська на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Разом з тим, місцеве населення подібну позицію колаборантки оцінює неоднозначно.

25 жовтня 2020 року, Штепа не пройшла до другого туру виборів міського голови м. Слов'янська, про це повідомила очільниця Слов'янської територіальної виборчої комісії Надія Петрова.

Кримінальна відповідальність

Обіймаючи керівні посади (начальник відділу збуту та директор по комерції) на Артемівській взуттєвій фабриці, Неля Ігорівна Штепа притягалася до кримінальної відповідальності за статтею Кримінального Кодексу України «Розкрадання в особливо великих розмірах». Ця інформація згідно зверненню голови Громадської організації «Правовий захист» Остапенко Д. О., повинна бути у базі даних Міністерства внутрішніх справ України.

Під час російської інтервенції в Україну і захоплення проросійськими сепаратистами та російськими диверсантами державних установ Слов'янська 12 квітня 2014 Штепа фактично підтримала захоплення державних будівель бойовиками: «Це не якісь приїжджі з Західної України, це наші, донецькі хлопці», — переконувала вона присутніх біля захопленого міськвідділу міліції жителів міста. У зв'язку з цим Донецьке обласне управління СБУ відкрило кримінальне провадження проти Нелі Штепи за сепаратизм.

11 липня 2014 року затримана, а 13 липня заарештована прокуратурою Харківської області.

20 вересня 2017 року суд Харкова випустив Штепу із СІЗО під цілодобовий домашній арешт у Слов'янську, а наступного дня, 21 вересня стало відомо, що на неї наділи електронний браслет.

У січні 2018 року дві колегії суддів Ленінського райсуду Харкова оголосили самовідвід, тому розгляд справи Штепи розпочали спочатку вп'яте. До цього її справою займалися Червонозаводський і Комінтернівський райсуди Харкова. З опівночі 14 січня 2018 року, після закінчення терміну дії домашнього арешту, дія будь-якого запобіжного заходу на Штепу припинилася. Справу екс-мера Слов'янська передали для подальшого розгляду в Жовтневий райсуд м. Харкова.

24 жовтня 2019 року, Європейський суд з прав людини визнав порушення з боку України у справі Штепи. Суд визначив, що Україна має виплатити їй 2600 євро моральної компенсації і 1000 євро відшкодування судових витрат. Грошові кошти були виплачені Україною на користь Штепи.

20 січня 2021 року, суддя Олена Глібко Орджонікідзевського суду Харкова обрала для Штепи запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 19 березня 2021 року, вона має перебувати вдома з 22.00 вечора до 5.00 ранку.

26 січня 2022 року, прессекретар Харківської обласної прокуратури повідомив, що наступне засідання Орджонікідзевського райсуду м. Харкова у справі Штепи заплановане на понеділок, 31 січня. Головуватиме у засідання суддя Олена Глібко. Штепу обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) КК України.

Сімейний стан

Була одружена тричі. Останній раз за своїм водієм (пізніше охоронцем) Олексієм Артамоновим, який молодший за неї на 15 років, (нині — радник голови наглядової ради регіонального благодійного фонду «Поспішайте робити добро», головою якого є сама Штепа).

Має двох дітей.

Посилання

27.02.2020