«Інтер» — інформаційно-розважальний телеканал в Україні, що належить олігарху Дмитру Фірташу (знаходиться під санкціями РНБО), Валерію Хорошковському та політику Сергію Льовочкіну (проросійська партія «ОПЗЖ»). Канал мовить через наземні етерні та кабельні мережі і супутник, технічне покриття — 99,7 % території України. Входить до медіаконгломерату «Inter Media Group», який є частиною «Group DF».
Структура власності телеканалу Інтер:
→ 10% - ТОВ "Пегас Телебачення" (Світлана Плужнікова);→ 61% – ТОВ "Український медіа-проект" (порівну Дмитро Фірташ та Валерій Хорошковський);→ 29% – Group DF Holdings (Дмитро Фірташ).
26 квітня 1996 року ліцензію на право мовлення через мережу УТ-3 12 годин на добу отримала новостворена компанія "Українська Незалежна ТВ-корпорація", створивши канал під назвою Інтер. Одним із співзасновників корпорації став російський канал ГРТ. Його частка в українській компанії становила 29%. Крім ГРТ, до засновників увійшли Асоціація ділового співробітництва та розвитку Діловий світ, Фонд держмайна та Фонд 200-річчя А. С. Пушкіна. Основою концепції телеканалу Інтер був прокат в Україні програм та передач, що виходили на російському телеканалі ГРТ.
Телеканал розпочав мовлення 20 жовтня 1996 року о 14:00, коли в ефір вийшла програма "Інтер – день сьогоднішній". З моменту заснування Інтера генеральним директором був Олександр Зінченко (1996-2001), який згодом став почесним президентом телеканалу.
У березні 2004-го Офіс гармонізації внутрішнього ринку (The Office for Harmonization in the Internal Market, OHIM), що знаходиться в іспанському місті Аліканте, зареєстрував торгову марку "INTER" на ім'я ЗАТ "Українська незалежна ТБ-корпорація" щодо всіх послуг, що стосуються сфери телекомунікацій, телевізійного мовлення, реклами, створення відео- та телепрограм.
З 2005-го канал контролював екс-міністр економіки та колишній топ-менеджер російського гіганта Євразхолдинг Валерій Хорошковський, який наприкінці 2006 року обійняв посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України та залишив її 16 травня 2007-го. У різний час (до Валерія Хорошковського) Інтер контролювали екс-депутати українського парламенту Олександр Зінченко та Ігор Плужніков (помер у червні 2005 року).
2004 року у складі керівників, а можливо, і власників каналу відбулися певні зміни. Як заявив у січні 2007-го перший заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Юрій Сторожук, у зв'язку зі зміною власника "Української незалежної ТБ-корпорації" 61% акцій компанії належатиме ТОВ "Український медіа-проект", 29% - " Першому каналу" (Російська Федерація), 10% - товариству "ПЕГАС-ТВ". ТОВ "Український медіа-проект" створено на початку 2006 року. За неофіційними даними, одним із засновників був сам Валерій Хорошковський. Функції голови правління "Української незалежної ТБ-корпорація" виконував Сергій Созановський із адвокатської контори "Коннов та Созановський". Посада генпродюсера каналу дісталася Ганні Безлюдній. Раніше "Український медіа-проект" отримав дозвіл на придбання акцій телеканалів "Enter-Film" та "Enter-Мusic".
З 2001 до 2006 року телеканал Інтер очолював Владислав Ряшин. Було створено інформаційно-аналітичну, новинну та розважальну базу, налагоджено власне виробництво серіалів та мюзиклів.
23 жовтня 2001 року Інтер отримав ліцензію на право ефірного мовлення та трансляції телетексту по всій території України на строк до липня 2015 року.
20 жовтня 2002 Інтер припинив ретрансляцію більшості передач Першого каналу.
30 грудня 2002 року Інтер перейшов на цілодобове мовлення.
13 січня 2003 року запущено міжнародну версію телеканалу Інтер — Інтер+.
2005 року Інтер уклав контракт із продакшн-компанією Студія Квартал-95, з 2007 року вони почали працювати на ексклюзивних умовах. Компанія проводила телевізійні проекти "Вечірній квартал", "Вечірній Київ", "Пороблено в Україні", "Мільйонер - гаряче крісло" та "Розсміши коміка".
2006 року телеканал Інтер відкрив Інтершколу — медіаосвітню програму, яка має на меті підготовку висококласних фахівців у галузі телебачення.
У 2007 році у складі медіагрупи Інтер розпочала свою роботу студія "07 Продакшн", яка займається виробництвом документального кіно та телепередач.
У жовтні 2012 року Інтер припинив співпрацю зі Студією Квартал-95 і уклала угоду з телеканалом 1+1.
12 липня 2012 року загальними зборами акціонерів телеканалу було ухвалено рішення змінити назву юридичної особи з АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" на ПрАТ "Телеканал" Інтер".
З 2013 року телеканал Інтер не продовжив контракт із Євгеном Кисельовим та закрив його політичне ток-шоу "Велика політика", замість якого з 25 січня почала виходити "Справедливість" з Ганною Безулик.
1 лютого 2013 року група Дмитра Фірташа DF Group оголосила про купівлю 100% Inter Media Group. Після цього телеканал очолив Єгор Бенкендорф, а його інформаційне мовлення — ЕВген Кисельов (до 2 жовтня 2013 року). Нові топ-менеджери закрили програму Анни Безулік "Справедливість", запросивши на канал Савіка Шустера зі своїм ток-шоу "Шустер live".
У березні 2014 року телеканал Інтер припинив мовлення у Криму та Севастополі та був замінений на російський НТВ, а потім на Перший канал. У кабельних мережах на його місці продовжує транслювати міжнародну версію каналу — Інтер+.
З 15 вересня 2016 року головою правління телеканалу Інтер призначається Катерина Шкуратова.
15 жовтня 2016 року телеканал перейшов на формат мовлення 16:9.
Під час президентських та парламентських виборів 2019 року канал підтримував Юрія Бойка та партію Опозиційна платформа — За життя загалом. Раніше, висвітлюючи передвиборчі кампанії, телеканал позитивно оцінював в інформаційних повідомленнях діяльність Партії регіонів та КПУ, а після Євромайдану і до розколу – Опозиційний блок.
У березні 2021 року почав мовлення у стандарті високої чіткості (HD).
Через російське вторгнення в Україну з 24 лютого 2022 року телеканал цілодобово транслює інформаційний марафон «Єдині новини». До 15 червня 2024 року в етері була відсутня реклама.
У липні 2023 року Дмитро Фірташ викупив частку Сергія Льовочкіна у ПрАТ "Телеканал Інтер" та змінив керівництво Інтера.
14 листопада 2023 року Ганна Безлюдна залишила посаду члена Наглядової ради телеканалу, а головою правління замість Катерини Шкуратової став Олександр Пилипець, який раніше був шефредактором телеканалу і директором «НІС».
8 квітня 2024 року Міністерство культури та інформаційної політики України надало каналу разом з іншими учасниками марафону «Єдині новини» статус «критично важливого». Таким чином, його працівники можуть бути заброньовані від мобілізації.
За результатами 2021 року частка телеканалу склала:
за авдиторією 18+ — 7,18 %;за комерційною 18-54 — 4,74 %.
16.02.2024