"Нафтогаз України" підписав угоду з великим міжнародним трейдером, назви якого не вказують, на гарантовані фізичні постачання близько 450 млн куб. м газу в першому кварталі 2020 року.
Про це йдеться на сайті компанії.
"Завдяки розвиненості європейського ринку газу і незважаючи на ризики переривання транзиту газу Росією взимку, ми вже сьогодні законтрактували необхідні нам обсяги з фізичним постачанням у першому кварталі наступного року", - прокоментував підписання контракту директор інтегрованого газового бізнесу НАК Андрій Фаворов.
Ці постачання газу не залежать від дій "Газпрому".
Читайте також"Укртрансгаз" переконався в готовності ГТС до переходу в реверсний режим
"Нафтогаз" розглядає ще кілька пропозицій європейських трейдерів щодо постачань газу після Нового року і скористається ними в разі комерційної доцільності.
"Це дозволяє нам бути впевненими в тому, що взимку в Україні буде тепло, щоб не робили наші північні колеги", - резюмував Фаворов.
Нагадаємо, що в разі припинення транзиту російського газу через територію України в 2020 році газотранспортна система перейде в реверсний режим, який дозволяє імпортувати 42,5 млн кубометрів газу на добу зі Словаччини.








