ГоловнаЕкономікаБізнес

Держпідприємство "ОГХК" спростувало відсутність дозволів на видобуток

Перевірка Держгеонадр не знайшла доказів незаконної розробки родовищ.

Держпідприємство "ОГХК" спростувало відсутність дозволів на видобуток
архивное фото
Фото: 20minut.ua

ДП "ОГХК" здійснює видобувну діяльність в рамках законодавства і сплачує державі всі необхідні податки і збори в повному обсязі.

У відповідь на інформацію, розміщену в ЗМІ, про розслідування Генпрокуратурою відсутності у ДП "ОГХК" дозволів на видобуток титанової сировини компанія повідомила через УНІАН таке:

"Вважаємо привід для розслідування надуманим. Тиск Генеральної прокуратури на ДП «ОГХК»  - акція дискредитації керівництва компанії. «Розпочате розслідування дозволяє обшукувати офіс компанії та помешкання керівництва,  прослуховувати телефонні розмови. Його мета – дестабілізувати підприємство та змусити мене залишити посаду», - коментує генеральний директор ДП «ОГХК» Руслан Журило.

Видобувну діяльність на Малишевському та Межирічному родовищі ДП «ОГХК» розпочало в першому кварталі 2015 року після того, як компанії «Кримський титан» були анульовані ліцензії на видобуток.

З січня 2015 року ДП «ОГХК» почало керувати цілісними майновими комплексами Вільногірського ГМК та Іршанського ГЗК, а також кар’єрами, технікою та іншим устаткуванням. У лютому 2015 року за отримання спецдозволів підприємством до держбюджету сплачено 37 млн грн. І лише після цього ДП «ОГХК» змогло розпочати розробку вказаних родовищ.

Нам відомо, що Генеральною прокуратурою розпочато згадане розслідування, адже саме в його рамках на підприємстві нещодавно відбувалася перевірка Держгеонадрами. Ця державна структура перевіряла, чи дійсно ДП «ОГХК» здійснювало видобувну діяльність у 2014-2015 роках на Малишевському та Межирічному родовищах і чи мало на те законні підстави. Висновки цієї перевірки спростовують усі обвинувачення у незаконній розробці родовищ нашим підприємством у 2014 році.

Стосовно згаданого ТОВ «Імекс Мінералс» повідомляємо, що ця компанія на договірних умовах з ДП «ОГХК» здійснює комплекс видобувних робіт на Малишевському родовищі лише з другого півріччя 2015 року і до сих пір.

ДП «ОГХК» здійснює видобувну діяльність у рамках законодавства і сплачує державі усі необхідні податки та збори у повному обсязі. Зокрема податок на надра станом на 1 жовтня задекларовано до сплати в розмірі близько 109  млн грн. Заборгованість зі сплати податків та зборів відсутня".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram