ГоловнаЕкономікаДержава

У НБУ божаться, що курс гривні буде стабільним після виборів

Девальваційні прогнози необґрунтовані, а іноді й спекулятивні, вважає Валерій Литвицький.

У НБУ божаться, що курс гривні буде стабільним після виборів
Фото: Макс Левин

Національний банк заперечує можливість різкої девальвації гривні після проведення виборів до Верховної Ради.

Про це йдеться в заяві керівника групи радників голови НБУ Валерія Литвицького.

"Девальваційні прогнози необґрунтовані, а іноді й спекулятивні. Очікування падіння гривні і зростання долара після виборів не мають під собою фундаментальних підстав", - йдеться в повідомленні.

Литвицький наголосив, що експерти, які заявляють про можливу девальвацію після виборів, або хибно мислять, або свідомо намагаються розхитати ринок і заробити на спекулятивних операціях.

Наразі ситуація доволі нормальна, прогнозована. На сьогодні баланс позитивний. У короткостроковій перспективі баланс позитивний. Єдина проблема може бути в тому, що дуже багато цій темі приділяється уваги, ажіотаж— Голова Національного банку Сергій Арбузов

"Заяви про те, що Центральний банк використовує якісь дати, є політичними, а не економічними. Ці люди просто формують девальваційні очікування. Коли реагує валюта - реагують ціни, коли реагують ціни - політики на цьому заробляють", - сказав банкір.

Він додав, що штучно провокована такими заявами девальвація спричиняє прискорення інфляції та підвищення вартості інвестицій і кредитів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram