Національна опера України. Сезон прем'єр

3 вересня головний музичний театр країни відкриє свій 149-ий театральний сезон. Минулий сезон був насичений великою кількістю цікавих мистецьких подій, серед яких, зокрема, мистецький проект "Українські оперні зірки у світі", в рамках якого у виставах театру взяли участь наші співвітчизники, котрі співають на кращих оперних сценах світу - Людмила Монастирська, Олександр Цимбалюк, Віталій Білий, Олена Бєлкіна, Євген Орлов, Михайло Дідик, Ольга Микитенко, Маріан Талаба, Зоряна Кушплер, Валерій Мурга.

За підтримки наших надійних та багаторічних партнерів - Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Києві було реалізовано масштабний міжнародний проект - постановку опери Джузеппе Верді "Набукко", світло рампи побачив авторський балетний проект Аніко Рехвіашвілі та Олексія Баклана "Снігова Королева", головний диригент театру Микола Дядюра презентував програму "Гала-Чайковський", приурочену до ювілею Великого композитора. Крім того, провідній солістці театру Анжеліні Швачці, рішенням Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, було присуджено найвищу в нашій країні мистецьку нагороду - Шевченківську премію. Окремо варто виділити нагородження наших солістів - Анжеліни Швачки та Сергія Магери, яких Указом Президента Італійської Республіки нагороджено Орденами "Зірка Італії". Це особливо почесно, оскільки, загальновідомо, що саме ця країна є Батьківщиною та Меккою оперного мистецтва. Це найголовніші, але, далеко не всі події яскравого минулого театрального сезону театру.Нинішній сезон по праву можна буде назвати "Сезоном Прем"єр".

30 жовтня вібудеться прем"єрний показ двох одноактних італійських комічних опер "Служниці-пані" Перголезі та "Джанні Скіккі" Джакомо Пуччіні. Між написанням цих опер понад 100 років, перша написана 200 років тому, друга - приблизно 100, але їх сюжети надзвичайно актуальні сьогодні, кожен з нас неодноразово зустрічався з подібними історіями у своєму повсякденному житті.

Для постановки цих творів я запросив двох українських режисерів, які раніше не працювали на сцені Національної опери. Постановку "Служніці-пані" здійснюватиме Тамара Трунова, випускниця видатного майстра режисури Едуарда Митницького. Тамара має багато яскравих постановок на сценах драматичних театрів, але на оперній сцені це буде її дебют. Оперу "Джанні Скіккі" буде ставити моя колега - головний режисер Одеського національного театру опери та балету Оксана Тараненко. Обидві постановниці запропонували цікаві рішення класичних оперних творів, а, отже, з нетерпінням чекатимемо на їх сценічне втілення.

Настуною прем"єрою буде скорботна месса Вольфганга-Амадея Моцарта "Реквієм", яку колектив театру приурочить до Дня Пам"яті Жертв Голодоморів в Україні. Постановники - Микола Дядюра (диригент) та Богдан Пліш (хормейстер).

У лютому, до ювілею прекрасного баса Тараса Штонди, театр представить наступну прем"єру - оперу "Моцарт і Сальєрі" М.Римського-Корсакова, у якій співак виконає партію Сальєрі, а Моцарта разом з ним співатиме молодий, надзвичайно талановитий тенор Валентин Дитюк, якого вже добре знають та люблять поціновувачі оперного мистецтва.

Головною оперною прем"єрою сезону стане постановка "Тоски" Джакомо Пуччіні, котру ми здійснюватимемо, традиційно, за підтримки наших італійських партнерів. Вже існує домовленість про участь у прем"єрних показах нашої видатної співвітчизниці Людмили Монастирської.

Шанувальників сучасної музики безперечно зацікавить наш новий спільний проект з мистецькою агенцією "УХО", в рамках якого, протягом сезону, ми покажемо три опери сучасних композиторів. У грудні глядачі побачать оперу Стефано Джервазоні "Limbus-Limbo", написану у 2011-2012 роках. На початку березня відбудеться прем'єра кантати "Шляхи знедолених" талановитого українського композитора Максима Коломійця, присвяченої Києву. У середині червня - ще одного твору, який пишеться спеціально під замовлення "УХА" - нової опери італійського автора Карміне Еммануеля Челлі, заснованої на реальній трагікомічній історії часів Другої світової війни.

У новому сезоні театр продовжить практику запрошення українських співаків, які працюють на кращих сценах світу. На сьогодні, крім уже анонсованих виступів Людмили Монастирської, є попередні домовленості про участь Олександра Цимбалюка, Віталія Білого, Ольги Микитенко, Олени Бєлкіної та Євгена Орлова у виставах театру.

Таким чином, протягом сезону наші глядачі побачать сім нових оперних творів, чого не було у жодному попередньому сезоні.

Балетна трупа, під керівництвом Аніко Рехвіашвілі, представить прем"єри балетів "Ніч в Іспанії" на музику Мануеля де Фалья (грудень) та "За двома зайцями" на музику Юрія Шевченка (травень).

Крім того, разом з "Культурним проектом" Національна опера розробила освітній курс, який допоможе слухачам підготуватися до прем'єр нового сезону. Крім лекцій з історії створення обраних для постановок творів, слухачі курсу зможуть ознайомитися з процесом підготовки вистави, відвідати репетиції.

Усю інформацію про наші вистави ви можете відслідковувати на офіційному сайті театру та нашій офіційній сторінці у фейсбуці.

Сезон розпочинається, а, отже, до зустрічі у театрі!

Анатолій Солов’яненко Анатолій Солов’яненко , Головний режисер Національної опери України
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter