ГоловнаСвіт

Опитування: підтримка імміграційної політики Трампа впала до рекордного мінімуму

Більшість респондентів вважають, що жорсткі заходи адміністрації щодо імміграції зайшли надто далеко.

Опитування: підтримка імміграційної політики Трампа впала до рекордного мінімуму
Президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами на галявині Білого дому, Вашингтон
Фото: EPA/UPG

Рівень підтримки імміграційної політики президента США Дональда Трампа серед американців знизився до найнижчого показника з моменту його повернення до Білого дому, свідчить нове опитування Reuters/Ipsos

Опитування, проведене по всій країні з п’ятниці по неділю, збирало відповіді як до, так і після того, як у суботу під час сутичок із протестувальниками в Міннеаполісі імміграційні офіцери застрелили другого громадянина США. Протести спалахнули на тлі розгортання імміграційних агентів у містах по всій країні за рішенням Трампа.

Лише 39% американців схвалюють те, як Трамп веде імміграційну політику, тоді як 53% її не підтримують. На початку місяця ці показники становили відповідно 41% і 53%. Після інавгурації у січні імміграція була однією з сильніших тем для рейтингу Трампа: у лютому 50% схвалювали його дії, а 41% — ні.

Трамп переміг на президентських виборах 2024 року, пообіцявши безпрецедентне зростання кількості депортацій. По всій країні звичним явищем стали замасковані імміграційні офіцери, часто у тактичному спорядженні військового зразка. Протести проти жорстких заходів відбулися в кількох містах, зокрема в Міннеаполісі, де імміграційні агенти застосували смертельну силу.

Представники адміністрації Трампа заявили, що 37-річний медбрат Алекс Претті під час протесту в Міннеаполісі напав на офіцерів, після чого агент застрелив його. Водночас ця версія подій суперечить відео, знятим очевидцями. 

За кілька тижнів до цього в Міннеаполісі під час імміграційного рейду агент застрелив ще одного громадянина США — 37-річну Рене Гуд.

58% учасників опитування заявили, що дії агентів Імміграційної та митної служби США (ICE) «зайшли надто далеко». Ще 12% вважають, що служба діє недостатньо жорстко, а 26% оцінили її дії як «приблизно правильні». Близько дев’яти з десяти демократів сказали, що ICE зайшла надто далеко, порівняно з двома з десяти республіканців і шістьма з десяти незалежних.

Вірусні відео сутичок викликали занепокоєння серед республіканських законодавців, багато з яких і без того стикаються з невдоволенням виборців через зростання цін напередодні проміжних виборів у листопаді, коли на кону стоятиме контроль над Конгресом і більшістю губернаторських посад у штатах.

Провідний кандидат від Республіканської партії на виборах губернатора Міннесоти Кріс Мадел у понеділок зняв свою кандидатуру, заявивши, що жорстка імміграційна кампанія зайшла надто далеко і зробила перемогу республіканця неможливою.

Трамп поклав відповідальність за загибель людей на демократів, але в понеділок висловився менш конфронтаційно, заявивши, що він «на одній хвилі» з губернатором Міннесоти від Демократичної партії. За словами Трампа, у нього з губернатором Тімом Волзом відбулася «дуже хороша розмова».

Останнє опитування Reuters/Ipsos також показало зниження загального рейтингу схвалення Трампа до 38% — це повторення найнижчого показника його нинішнього терміну. У попередньому опитуванні, проведеному 12–13 січня, цей показник становив 41%.

Попри падіння рейтингів, Трамп і надалі має значно кращі показники щодо імміграції, ніж його попередник — колишній президент-демократ Джо Байден. Американці також більше довіряють Республіканській партії в цьому питанні: 37% респондентів вважають, що саме республіканці мають кращий підхід до імміграції, тоді як 32% віддають перевагу демократам. Решта не визначилися або заявили, що жодна з партій не є кращою.