Референдум щодо Угоди про асоціацію України з Євросоюзом в Нідерландах відбувся, більшість тих, хто проголосував, висловилися проти угоди.
Про це свідчать результати підрахунку 100% бюлетенів, повідомляє NOS.
Проти Угоди про асоціацію Україна-ЄС проголосували 61,1% тих, хто взяв участь у референдумі, "за" - 38,1%. Ще 0,8% бюлетенів визнано недійсними.
Явка склала 32,2% (4,13 млн осіб) за мінімального порогу у 30%, що дозволяє вважати референдум таким, що відбувся.
Напередодні NOS повідомляв, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд муситиме взяти до уваги підсумки референдуму про асоціацію Україна-ЄС у разі, якщо його визнають таким, що відбувся. При цьому, говорячи про можливість обговорення підсумків референдуму з Євросоюзом, Рютте сказав: "Ми не поспішаємо. Це питання тижнів".
Референдум має консультативний характер. Проте, навіть якщо припустити, що Нідерланди у результаті референдуму остаточно відмовляться ратифікувати угоду між Києвом і Брюсселем, ЄС зможе і надалі застосовувати його тимчасово, як це відбувається з 2014 року. А з 1 січня 2016 року так само тимчасово діє зона вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і Євросоюзом. Остаточно угода набуде чинності після завершення процесу її ратифікації всіма членами ЄС. До цього моменту, незалежно від тривалості процесу ратифікації, буде залишатися в силі тимчасову дію Угоди про асоціацію та ЗВТ з Україною.
Нідерланди залишаються останньою країною ЄС, яка не завершила процедуру ратифікації УА.
Нагадаємо, що президент Петро Порошенко переконаний, що референдум не стане перешкодою на шляху України до ЄС.