ГоловнаСвіт

Голова Європарламенту пишається присудженням Євросоюзу премії миру

Сума нагороди в цьому році становить 1,2 мільйона доларів.

Голова Європарламенту пишається присудженням Євросоюзу премії миру
Мартин Шульц

Голова Європарламенту Мартін Шульц "глибоко зворушений і гордий" присудженням Євросоюзу Нобелівської премії миру за 2012 рік.

Лауреата премії оголосив у п'ятницю в Осло Норвезький нобелівський комітет. У списку був 231 кандидат, у тому числі 43 громадських і міжнародних організацій.

"Кілька країн зараз добровільно ведуть переговори про вступ до Європейського Союзу, що є знаком того, що, незважаючи на складні економічні умови, ЄС є магнітом для стабільності, процвітання і демократії", - йдеться в заяві Шульца.

За його словами, "від Балкан до Кавказу ЄС служить маяком демократії та примирення".

Як повідомив на церемонії в Осло голова Нобелівської премії миру, колишній прем'єр-міністр Норвегії, генеральний секретар Ради Європи Турб'єрн Ягланд, премію присуджено Євросоюзу за роботу з об'єднання Європи та перетворення її з "континенту війни на континент миру".

Премію присуджують із 1901 року, вона є найвідомішою і найавторитетнішою міжнародною нагородою в галузі суспільно-політичної та гуманітарної діяльності.

Сума нагороди в цьому році становить 8 мільйонів шведських крон (1,2 мільйона доларів США).

Церемонія вручення нагороди відбудеться в Осло 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля - засновника п'яти Нобелівських премій, чотири з яких вручають у Стокгольмі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram