ГоловнаСуспільствоВійна

Головне за понеділок, 9 лютого: удар по Дніпру, майже 160 боєзіткнень, теплопостачання на Троєщині

Бойові дії на Донеччині, 159 бойових зіткнень, ворожі обстріли, вирок нардепу Гуньку. Яким запам’ятається 1447-й день повномасштабної війни. 

Головне за понеділок, 9 лютого: удар по Дніпру, майже 160 боєзіткнень, теплопостачання на Троєщині
ілюстративне фото
Фото: Генштаб ЗСУ

Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що станом на 22:00 9 лютого відбулося 159 бойових зіткнень.

Найгарячіше залишається на Покровському напрямку – 36 боєзіткнень.

На Гуляйпільському напрямку відбулося 17 атак окупантів: у районі Гуляйполя та в бік Злагоди, Добропілля, Залізничного, Зеленого, Загірного та Святопетрівки. Також ворог завдавав авіаударів поблизу Гуляйпільського, Діброви, Чарівного та Воздвижівки.

Детальніше про оперативну обстановку станом на вечір 9 лютого – в новині.

У Генштабі також повідомили, що Сили оборони в ніч на 9 лютого вдарили по пункту управління Повітряно-десантних військ Росії у районі міста Суджа.

Також у межах заходів зі зниження наступальних спроможностей російського агресора вдарили по складу боєприпасів окупантів в районі Новоолексіївки в Херсонській області. Крім того, з'явилися нові дані про попередні удари: внаслідок атаки, зокрема по складу дронів у районі Ростова-на-Дону, підтверджено знищення трьох контейнерів із FPV-дронами та комплектуючими.

“За попередніми даними, знищено близько 6 тисяч FPV-дронів. Пошкоджень також зазнали ще декілька контейнерів із безпілотниками”, – повідомили в Генштабі.

Під час виконання бойового завдання загинув екіпаж українського бойового гелікоптера Мі-24.

Про це повідомила 11 окрема бригада армійської авіації "Херсон".

"З бойового завдання не повернулися наші побратими – екіпаж гелікоптера Мі-24. Лише найкращі сини України здатні так героїчно боронити Батьківщину і відчайдушно битися в небі з окупантом", – йдеться у повідомленні бригади.

Військові зазначили, що загиблі воїни були справжніми патріотами, гідними людьми та офіцерами з великої літери.

Російські окупанти завдали ракетного удару по місту Дніпро.

"Ворог завдав удару по Дніпру. Виникла пожежа. Попередньо, люди не постраждали. Наслідки уточнюються", – повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Олександр Ганжа.

На Дніпропетровщині російський дрон атакував ремонтну бригаду ДТЕК. Авто енергетиків повністю згоріло.

"7 лютого наші енергетики відновлювали пошкоджену росіянами лінію поблизу фронту. У цей момент два FPV-дрони влучили в автівку — вона повністю згоріла", – ідеться у повідомленні.

Енергетики встигли врятуватися. Постраждалих немає.

У київському мікрорайоні Троєщина відновили теплопостачання, повідомила у фейсбуці перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум.

"Разом із послом ЄС в Україні Катаріною Матерновою побували на Троєщині – одному з районів Києва, який найбільше відчув на собі наслідки російських ударів по тепловій генерації. На місці ми побачили головне: теплопостачання на Троєщині відновлено", - написала Шкрум.

Вона підкреслила, що це - результат цілодобової роботи аварійних бригад: у складі 176 бригад працюють 840 робітників, зокрема було залучено 83 бригади (345 людей) з інших областей, підприємств Києва та "Укрзалізниці".

"Водночас важливо розуміти: навіть після відновлення подачі тепла будівлям потрібен час, щоб прогрітися – інколи це займає кілька днів. Паралельно тривають роботи з розморожування окремих стояків і ліквідації локальних аварій у будинках та бюджетних установах", - наголосила заступниця міністра.

Ситуація в Києві залишається складною. Без опалення залишаються 1400 будинків.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила покарання для нардепа Анатолія Гунька, якого було визнано винним у вимаганні та отриманні 85 тисяч доларів хабаря. Його взяли під варту в залі суду.

Суд першої інстанції призначив обвинуваченому покарання у виді 7 років позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому на праві власності майна та з позбавленням права обіймати певні категорії посад строком на 3 роки. За результатами розгляду колегія суддів залишила апеляційну скаргу прокурора без задоволення, апеляційні скарги сторони захисту задовольнила частково. Вирок ВАКС змінено в частині правової кваліфікації дій обвинуваченого та призначення йому покарання. Суд в апеляції призначив йому чотири роки позбавлення волі замість семи. 

Дії обвинуваченого перекваліфіковано на ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом) та призначено йому покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із здійсненням функцій представника влади, строком на 3 роки.

За інформацією ЦПК, вперше депутата відправлять за ґрати після викриття НАБУ і САП. Також був вирок Андрію Одарченку, але він втік за кордон.

Найповніша картина сьогоднішнього дня - на нашому сайті.

Тримаймося!