ГоловнаСуспільствоОсвіта

Шкарлет про дистанційне навчання: "Першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі"

В.о. глави МОН не виключає, що буде введена змішана форма навчання або позмінне відвідування школи.

Шкарлет про дистанційне навчання: "Першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі"
Фото: alexcheban.livejournal.com

В.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що за три місяці "випробувального терміну", відведеного йому на цій посаді, він планує займатися питаннями організації навчального процесу в школах в умовах коронавірусу.

В інтерв'ю LB.ua він заявив, що "не уявляє, яким чином діти можуть дистанційно піти в перший клас".

"Можливо, якщо ситуація буде загострюватися, то буде знов дистанційний режим. Але першокласники повинні відчути всю соціалізацію в школі", - зазначив Шкарлет.

Він додав, що Міносвіти розробляє запасні варіанти - можливість часткового відвідування школи і проведення занять як в оффлайн-режимі, так і в онлайні.

"Можливо, будуть діти по змінах ходити. Потрібно напрацювати матеріали не лише безпечності санітарних умов, а ще й умов навчання для того, щоб діти отримували соціалізацію", - зазначив в.о. міністра.

Глава МОН додав, що у спілкуванні з ним батьки школярів повідомляли, що дистанційна освіта не є освітою у повній мірі.

"Якщо в родині один монітор і три дитини, у яких одночасно уроки, то як бути? Крім того, діти, якщо це молодша шкода, потребують догляду. А батькам потрібно працювати. Звісно, батьки повинні сидіти з дитиною, але їм треба ще заробляти на життя. Це є величезна соціальна проблема. Якщо в нас буде тільки дистанційне навчання - буде соціальне сирітство", - резюмував Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, що через пандемію коронавірусу навчальний рік 2019-2020 українські школярі закінчували дистанційно. Було скасовано пробне ЗНО і обов'язкова державна підсумкова атестація.

У Міносвіти повідомляли, що готуються спільно з головним санітарним лікарем до вимог для роботи шкіл в умовах пандемії - за правилами дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо.

Міністерство також систематизує досвід освітнього процесу з використанням дистанційних технологій під час карантину у березні-травні 2020 року.

Міністерство має намір оновити законодавство, щоб учням, вчителям та директорам було зрозуміло, як працювати під час карантину і в умовах пандемії.

У червні у МОН пообіцяли, що не переводитимуть школи на обов'язкове дистанційне навчання. Навчальний рік 2020/2021 розпочнеться 1 вересня. Формат навчання з 1 вересня залежатиме виключно від епідеміологічної ситуації.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram