ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

МОЗ оприлюднило показання до госпіталізації хворих з COVID-19

Специфічного лікування COVID-19 наразі не існує.

МОЗ оприлюднило показання до госпіталізації хворих з COVID-19
Фото: Lb.ua

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило показання до госпіталізації хворих з підозрою на коронавірус або за наявності лабораторно підтвердженої коронавірусної інфекції COVID-19.

На сторінці Центру громадського здоров'я у фейсбуці повідомляється, що госпіталізація показана хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19, якщо:

  • перебіг хвороби середньої тяжкості або тяжкий (ознаки пневмонії та/або дихальної недостатності за наявності рентгенологічно підтвердженої пневмонії);
  • наявні клініко-інструментальні дані гострого респіраторного дистрес-синдрому;
  • наявні клініко-лабораторні дані сепсису та/або септичного шоку;
  • наявні клініко-лабораторні дані недостатності органів/систем, крім дихальної;
  • пацієнт, незалежно від тяжкості стану, належить до групи ризику розвитку ускладнень: цукровий діабет, хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, важкі алергічні хвороби, онкологічні захворювання тощо;
  • у пацієнта, незалежно від тяжкості стану, відзначається підвищення температури вище за 38°С, яка погано піддається корекції.

Фото: facebook.com/phc.org.ua

Зазначається, що пацієнтам з важким перебігом підтвердженої COVID-19 забезпечується моніторинг і корекція лікувальних заходів, залежно від супутніх патологічних станів.

У МОЗ нагадують, що специфічного лікування, як і вакцини від COVID-19, наразі не існує.

Раніше повідомлялося, що в Україні використовуватимуть аеромобільні бригади для складних випадків госпіталізації хворих.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram