ГоловнаСуспільствоВійна

Командування ООС оприлюднило процедуру розведення сил

У "сірій зоні" опиняться 30 населених пунктів, військових там замінить поліція і Нацгвардія.

Командування ООС оприлюднило процедуру розведення сил
Фото: mil.gov.ua

Командування Операції об'єднаних сил оприлюднило докладну процедуру розведення сил, про яку домовилися на переговорах у Мінську 1 жовтня.

Про це йдеться в матеріалі "Донбас.Реалій".

Розведення сил має розпочатися в районі населених пунктів Золоте і Петровське, потім - ще на чотирьох ділянках, а згодом уздовж всієї лінії зіткнення. У так званій "сірій зоні" в результаті розведення можуть опинитися близько 30 населених пунктів. Але там залишаться представники поліції, Нацгвардії і Держприкордонслужби, працюватимуть соціальні служби, місцеві органи влади і військово-цивільні адміністрації.

Процес відведення на кожній ділянці триватиме 30 днів, з яких безпосередньо відведення сил займе три доби. Процес може початися тільки після того, як мине сім днів повного припинення вогню на ділянці розведення, підтвердженого місією ОБСЄ.

Залежно від обстановки на кожній з ділянок війська можуть бути відведені приблизно на 2 кілометри.

Після тижневої тиші сторони повідомляють СММ ОБСЄ, з якого кордону, який склад сил і засобів буде відводитися, а також на який рубіж їх буде відведено. На другу добу мають оголосити про готовність почати розведення, на третю - починається переміщення особового складу і техніки.

Після відведення військ передбачається розмінування і демонтаж фортифікаційних споруд. На 29-ту добу сторони звітують про завершення всіх заходів, після чого представники СММ ОБСЄ повинні перевірити їх виконання.

Нагадаємо, що розведення сил у Петровському і Золотому досі не розпочалося через регулярні обстріли.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram