ГоловнаСуспільствоЖиття

Настоятеля церковного "МАФу" в київському дитинці затримали в аеропорту "Бориспіль" (оновлено)

У єпископа Гедеона проблеми з документами.

Настоятеля церковного "МАФу" в київському дитинці затримали в аеропорту "Бориспіль" (оновлено)
Епископ Макаровский Гедеон (Харон)
Фото: spzh.news

Настоятеля скандально відомого храму біля фундаменту Десятинної церкви в Києві єпископа Гедеона затримали в аеропорту "Бориспіль".

Повідомлення про це розміщено на сторінці священнослужителя в фейсбуці.

На розміщених в соцмережі відео секретар єпископа просить про молитву, оскільки єпископа затримали і нібито готують до депортації, хоча, як заявляє секретар єпископа, "владика є громадянином України".

Оновлення. Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян підтвердив факт непропуску єпископа УПЦ (МП) Гедеона в Україну в аеропорту "Бориспіль", повідомляє Інтерфакс-Україна.

Говорячи про причини такого рішення, Слободян зазначив: "У нього громадянство кількох країн. Прикордонники вилучили український паспорт". При цьому він уточнив, що далі з цим громадянином спілкуються інші правоохоронні органи.

На сторінці єпископа Гедеона в Фейсбуці викладена фотокопія протоколу вилучення (затримання) документа, в якому зазначено, що прикордонники виявили у нього паспорт для виїзду за кордон, який числиться як загублений. Зокрема, в протоколі міститься інформація про те, що цей документ на ім'я Юрія Харона, за даними управління Державної міграційної служби у Волинській області, внесено до обліку серед загублених, вкрадених, оголошених недійсними паспортних документів і підлягає вилученню.

У протоколі також зазначено, що єпископ Гедеон прибув рейсом "Франкфурт - Київ".

За словами секретаря єпископа протодиякона Антонія, питанням владики займається Служба безпеки України.

Єпископ Гедеон – в світському житті Юрій Самуїлович Харон - вельми цікава і нестандартна для церковного життя особистість. Він стверджує, що є етнічним греком. Родом з Одеси. У 80-х рр. минулого століття він прийняв чернецтво і священицький сан. Проходив службу в Курську і Сибіру. У 1991 р перебрався до Штатів, ймовірно до свого брата - відомого художника Олександра Харона. У США Гедеон довгий час служив священиком в м Санта-Барбара в Каліфорнії.

В кінці 90-х Гедеон приїхав до Києва і відразу ж отримав місце в елітній столичній парафії - Іллінській церкві на Подолі. Туди ходили багато представників бізнесу та політикуму. До кінця не ясно, на яких підставах Харон перебував в Україні. Громадянство України отримати автоматично він не міг, оскільки ще в 1991 році емігрував з Росії в США. За словами Гедеона, там він був військовим капеланом, хоча нам не вдалося підтвердити цю інформацію. Він неодноразово заявляв, що має американське громадянство.

В мережі була опублікована інформація про те, що Гедеон має російський закордонний паспорт, виданий в російському посольстві в Україні з терміном дії до 2013 року. У російському головному управлінні з питань міграції є можливість перевірити реальність закордонного паспорта РФ. Так ось, його паспорта немає в списку недійсних (списку дійсних немає).

У травні цього року народний депутат Ігор Луценко направив до Державної міграційної служби та в Службу безпеки України запит, в якому йдеться, що в 2007 р суддя Черняхівського районного суду Житомирської області оштрафував Гедеона Харона за порушення правил перебування в Україні. З чого випливає, що на той момент у нього не було українського громадянства.

Коли історія з паспортом і громадянством Харона знайшла резонанс, то в мережі з'явилися фото його українського паспорта, виданого в 2011 році. При цьому громадянство Харон отримував в обхід комісії при Адміністрації Президента. На підставі ст. 8 Закону України «Про громадянство України» він отримав громадянство за територіальним походженням, виданим відділенням МВС у Волинській області.

Згідно з реєстром Державної міграційної служби України, паспорт Харона є недійсним. За даними джерела в міграційній службі, Харон дійсно отримав українське громадянство, але пізніше воно було анульоване, оскільки він надав недостовірні відомості при подання документів.

3 жовтня 2018 р Верховний Суд відкрив провадження за позовом настоятеля скандально відомого храму біля фундаменту Десятинної Церкви єпископа Гедеона. Він просить суд визнати постанову Верховної Ради України «Про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха про видачу Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні незаконною і скасувати його.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram