ГоловнаПолітика

В Україні заборонили географічні назви, пов’язані з Росією

Заборона буде стосуватися назв, що символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця та діячів, які здійснювали військову агресію.

В Україні заборонили географічні назви, пов’язані з Росією
Фото: EPA/UPG

Верховна Рада України на засіданні 21 березня ухвалила Закон про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України. 

За закон в цілому проголосували 248 нардепів, передає кореспондент LB

«Закон спрямований на деколонізацію топоніміки та впорядкування використання у населених пунктах України географічних назв та символіки держави, яка вчинила збройну агресію проти України… З метою повного відновлення української історично-національної топоніміки, осучаснення її іменами новітніх Героїв у боротьбі з ворогом», — зазначено у пояснювальній записці. 

Змінами до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України будуть передбачати заборону присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта. 

«Або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику тоталітарного радянського та тоталітарного російського режиму. Зокрема, й громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або тимчасово перебували на території держави-окупанта та стали жертвами переслідування з боку російських репресивних органів», — додають в законі. 

Прийняття закону прискорить дерадянізацію і дерусифікацію країни.

Нагадаємо, 9 лютого в Києві демонтували пам’ятник Ватутіну. Напередодні в Києві демонтували пам’ятник Чкалову.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram