ГоловнаПолітика

У "Європейській Солідарності" нагадали, чим для України обертаються знижки на російський газ

Ситуацію з газом там порівняли з поганим супермаркетом.

У "Європейській Солідарності" нагадали, чим для України обертаються знижки на російський газ
Фото: eu-ua.org

«Європейська Солідарність» застерігає від проведення прямих двосторонніх переговорів України з Росією щодо купівлі російського газу. Як показує недалека історія, за ці газові знижки Україна щоразу платить найдорожчу ціну – розраховується своєю територією і життями тисяч загиблих громадян. Про це заявила депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу.

«За час після відновлення Україною незалежності кожен школяр мав би зрозуміти те, наскільки небезпечними є будь-які знижки на газ від РФ. Це як ситуація в поганому супермаркеті, де ти, підходячи до каси, вже розумієш, що це була ніяка не знижка, бо цей товар коштує значно дорожче і ти його вже не можеш повернути на полицю», – підкреслила голова комітету.

Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що історія українсько-російських відносин свідчить – домовляючись із Росією про дешевий газ, Україна щоразу платила за це надто дорогу ціну.

«Дороговизна цього газу нами вже має бути чітко усвідомлена. Дороговизна тих знижок, які ми мали в 1997 році і потім у 2010 році, вилилася у втрати українських територій – українського Криму, втрату і окупацію українського Донбасу, у тисячі загиблих», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Це те, що сьогодні має стояти на заваді будь-яким ініціативам відновлення прямих постачань російського газу в Україну», – підкреслила вона.

Голова комітету додала: «Навіть якщо нам Російська Федерація буде безкоштовно постачати газ, ціна, яка заплачена за те, що ми були під атакою цієї російської зброї у вигляді газу, вже є просто неприйнятною».

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram