ГоловнаПолітика

"Європейська Солідарність" звернулася в СБУ через заяви Оржеля

На думку парламентаріїв, відновлення прямих закупівель газу в Росії є серйозною загрозою національній безпеці України.

"Європейська Солідарність" звернулася в СБУ через заяви Оржеля
Фото: eurosolidarity.org

Партія "Європейська Солідарність" звернулася в СБУ із заявою про вчинення кримінального правопорушення міністром енергетики та захисту навколишнього середовища Олексієм Оржелем після його заяв про відновлення прямих закупівель газу в Росії. Заяву опубліковано на сайті "ЄС".

На думку парламентаріїв, відновлення прямих закупівель газу в Росії є серйозною загрозою національній безпеці України, а заява Оржеля може містити елементи державної зради, "коли Україну свідомо роблять залежною від країни-агресора".

У "ЄС" нагадали, що Україна не закуповує газ у Росії вже чотири роки, а компанія "Газпром" є в списку санкцій.

"Відповідно до ст. 1 і 5 Закону України «Про санкції» від 14 серпня 2014 року, санкції застосовуються до юридичних осіб - резидентів України, винятково якщо вони причетні до здійснення терористичної діяльності. У зв'язку з цим РНБО України доручила Службі безпеки України завершити перевірку причетності до терористичної діяльності юридичних осіб, перелік яких наведено в додатку 1 Постанови Верховної Ради України від 4 жовтня 2018 року", - нагадали в "ЄС".

"Саме в гонитві за газовою знижкою 2010 року Україна погодилася на ганебні Харківські угоди і пролонгувала перебування російського флоту в Криму. Це закінчилося анексією Кримського півострова і війною на Донбасі. Залежність від російського газу - це загроза самій незалежності України. Це зрада української армії і воїнів, які щодня захищають наш суверенітет і територіальну цілісність. Тепер Україну вирішили здати енергетично й економічно", - вважають у партії.

На думку "Європейської Солідарності", так званий "дешевий газ" - це механізм російського політичного тиску, руйнування системи національної безпеки, загроза втрати суверенітету. А також джерело колосальної корупції.

Партія "ЄС" вимагає від СБУ прийняти заяву і впродовж 24 годин внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань; почати розслідування кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України. Також надати документ, що підтверджує прийняття цієї заяви і її реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, а після закінчення попереднього розслідування матеріали справи направити до суду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram