ГоловнаПолітика

"Європейська Солідарність" пропонує розробити новий законопроєкт про землю

"Який об'єднає сесійну залу".

"Європейська Солідарність" пропонує розробити новий законопроєкт про землю
Фото: facebook/Владимир Струмковский

Законопроєкт, який пропонує президентська фракція «Слуга народу» про ринок землі, не відповідає інтересам українського суспільства і в такому вигляді не може бути ухвалений. Про це під час промови з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

Вона наголосила, що фракція «Європейська Солідарність»  категорично проти, щоб доленосні для країни закони обговорювали за скороченою процедурою і приймали поспіхом.

«У законі, який сьогодні намагаються протягти «слуги», немає ключового – права українця купити землю. Так, він зможе продати свої паї, але купити він її не зможе. Адже не передбачено прозорого кадастру землі, немає такої позиції, як якість землі, а йде «зрівняйлівка» плодючих земель Черкащини, Полтавщини і складніших для обробки земель Херсонщини. Також не передбачено захисту землі для того, щоб люди, які обробляють землю, могли вкладати в землі. Крім того, не передбачено створення земельного банку. Насправді в запропонованих проєктах законів не почуто простого селянина і фермера», – наголосила політик.

Ірина Геращенко зауважила, що найкращий вихід із цієї ситуації – відкласти розгляд питання, сісти разом за круглий стіл і розробити такий законопроєкт, який об’єднає сесійну залу.

«Цей законопроєкт має захистити селянина, запровадити в Україні прозорий кадастр землі, має заборонити віддавати в одні руки 200 тисяч гектарів землі, адже це призведе до офіційного створення латифундистів в Україні, а не стане допомогою фермерам», – додала вона.

«Наша фракція пропонує сьогодні зняти це питання з розгляду, провести серйозну політичну і суспільну дискусію», – підсумувала Ірина Геращенко.   

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram