ГоловнаПолітика

УП: двоє депутатів зі "Слуги народу" погодилися дати свідчення у справі про хабарі

"Двоє з одинадцяти звернулися і запевнили, що готові давати свідчення".

УП: двоє депутатів зі "Слуги народу" погодилися дати свідчення у справі про хабарі
Фото: 112.ua

Двоє депутатів Верховної Ради від "Слуги народу", які входять до комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, вирішили свідчити у справі про можливе хабарництво в комітеті.

"Двоє з одинадцяти звернулися і запевнили, що готові давати свідчення", - цитує "Українська правда" анонімне поінформоване джерело.

Один із цих депутатів - Ольга Василевська-Смаглюк. "Звернулася до керівника САП Назара Холодницького з тим, що готова першою надати всі необхідні свідчення в цьому кримінальному провадженні", - йдеться у фейсбуці депутатки.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) порушила цю справу для перевірки викладеної в ЗМІ інформації про те, що 11 депутатів нібито отримали по 30 тис. доларів за те, щоб законопроєкт про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості було завалено.

18 жовтня депутати на засіданні фінансового комітету проголосували "проти" винесення цього законопроєкту на розгляд Ради.

Розслідування ведеться за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі посадовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

Офіс президента й особисто президент Володимир Зеленський закликали членів комітету пройти детектор брехні. "Якщо цією перевіркою буде встановлено хоча б найменшу ймовірність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування в комітеті, то цими депутатами займуться антикорупційні органи", - заявив Зеленський.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram