ГоловнаПолітика

Естонія вирішила скасувати безкоштовні довгострокові візи для громадян України

Рішення набуде чинності 1 листопада.

Естонія вирішила скасувати безкоштовні довгострокові візи для громадян України
Фото: Toomas Huik/postimees.ee

Уряд Естонії скасував своє рішення від 2010 року, яким громадяни України були звільнені від обов'язку сплачувати державне мито за розгляд заявок на довгострокові візи.

Як заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Реймсалу, сьогодні близько 90% громадян України, які звертаються з проханням про довгострокову візу, просять її з метою працевлаштування. Тому, за його словами, надалі не виправдано зберігати такий виняток для громадян України.

Рішення набуде чинності 1 листопада, передає Радіо Свобода.

Водночас пресслужба уряду Естонії зазначила, що Україна і надалі залишається важливим партнером Естонії у Східній Європі, і пріоритетом зовнішньої політики Естонії і надалі залишається робити все для інтеграції України з Європейським союзом, зокрема, збільшення свободи пересування осіб і економічна інтеграція.

Таке ж рішення про скасування виключення з оплати держмита за довгострокові візи ухвалили і для громадян Білорусі.

Йдеться тільки про національну візу типу D на термін понад 90 днів (до року) для перебування з метою працевлаштування, навчання, тривалого лікування тощо. Держмито за розгляд заявки на таку візу в Естонії становить зараз стандартно 80 євро. Згідно із ще одним рішенням, ухваленим 24 вересня, ця сума з 1 січня 2020 року зросте до 100 євро.

Ці візи не стосуються громадян України, які мають намір відвідати Естонію чи інші держави-члени шенгенської зони на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів без права на працевлаштування. Для власників біометричних українських паспортів такі подорожі безвізові, в іншому випадку потрібна звичайна шенгенська віза.

Раніше глава МВС Естонії запропонував скасувати безвізовий в'їзд для українців. Він вважає, що українці-мігранти відбирають роботу в естонців.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram