У Мінську завершилося чергове засідання Тристоронньої контактної групи зі врегулювання ситуації на Донбасі.
Про це повідомила прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарина Оліфер.
"Режим припинення вогню, відведення озброєнь з лінії зіткнення, підтвердження такого відведення інспекторами СММ ОБСЄ - тільки після виконання перших пунктів Мінських домовленостей можна говорити про повноцінну роботу з гуманітарних, економічних і політичних питань. Без припинення вогню неможливо нормально проводити роботи з розмінування", - написала Оліфер.
За її словами, українська сторона очікує, що представники "ЛНР" - "ДНР" продовжать роботу зі звільнення заручників. Як і обговорювалося раніше, насамперед мова йде про людей, які потребують медичної допомоги, а також тих, хто перебуває в полоні понад рік. У цьому контексті українська сторона знову порушила питання про повернення в Україна української льотчиці Надії Савченко.
"Міжнародний Комітет Червоного Хреста, як і раніше, не має доступу до українських заручників, які перебувають на не підконтрольній Україні частині Донбасу. Ми наполягаємо на тому, щоб експерти МКЧХ отримали такий доступ найближчим часом", - підкреслила прес-секретар.
Сторони також обговорили питання проведення виборів на Донбасі. Україна як і раніше наполягає, що вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можливі тільки після повного припинення вогню, виведення іноземних військових підрозділів, повернення Києву контролю за українсько-російським кордоном. Крім того, такі вибори можуть пройти лише за українським законодавством, за участю українських партій і українських журналістів.
Українська сторона таже порушила питання про зрив бойовиками "ЛНР" відкриття автомобільного коридору Лисичанськ - Золоте - Первомайськ - Стаханов.
Як повідомлялося, 31 березня було відкрито КПВВ у Золотому, і саме представники "ЛНР" регулярно порушували питання відкриття цього пропускного пункту. Однак КПВВ довелося закрити того ж дня, тому що сепаратисти з невідомих причин заблокували пропуск людей, автотранспорту і гуманітарних вантажів на підконтрольну їм територію.
"Такий підхід до вирішення соціально-економічних питань загострює гуманітарну ситуацію в регіоні. Своєї згоди на відкриття цього автомобільного коридору представники окремих районів Луганської області не дали і сьогодні", - повідомила Оліфер.
Нагадаємо, бойовики далі обстрілюють позиції українських військових на Донбасі. Також вони погрожують повномасштабною війною, у яку будуть "безпосередньо втягнуті країни Заходу", у разі введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ. Раніше Петро Порошенко назвав введення такої місії однією з головних умов проведення виборів на Донбасі.