ГоловнаСвіт

ЄС застеріг банки від розміщення російських євробондів

Росія намагається вперше за довгий час вийти на ринок запозичень.

ЄС застеріг банки від розміщення російських євробондів
Фото: rus.ruvr.ru

Брюссель застеріг європейські банки від розміщення російських євробондів, повідомляє Financial Times з посиланням на джерела в банках. Раніше стало відомо, що Вашингтон звернувся з такою ж рекомендацією до банків США.

Незважаючи на те, що введені проти Росії санкції Євросоюзу прямо не забороняють покупку російського боргу, представники ЄС у приватному порядку звернулися до європейських банків із попередженням, яке раніше озвучував Вашингтон для банків США, зазначає видання. В ЄС вважають, що кошти, виручені в результаті розміщення паперів, можуть бути використані "не за призначенням", зазначає FT.

За інформацією видання, представники Брюсселя в приватних розмовах із керівництвом банків закликали пам'ятати про ризик, що облігації можуть бути використані для обходу санкцій, і вжити заходів обережності, в тому числі наполягаючи на діях, що запобігають отриманню доходу від розміщення паперів особами, щодо яких введено санкції.

Якщо це попередження переконає європейські банки, Росія буде змушена відмовитися від першої за кілька років спроби виходу на ринок запозичень, відзначає FT.

Раніше The Wall Street Journal писала, що американська влада застерегла великі банки США від участі в розміщенні російських євробондів. У Вашингтоні визнали, що це може суперечити санкційній політиці проти Москви. Тоді видання повідомило, що не всі банки вже визначилися з подальшими діями. Пізніше джерела газети повідомили, що Goldman Sachs склав заявку на участь у розміщенні російських суверенних паперів, однак таким чином, щоб її можна було відкликати в будь-який момент, пославшись на позицію вищих керівників банку. За даними джерела видання, J.P.Morgan Chase розглядав можливість подачі заявки, проте в підсумку керівництво банку вирішило цього не робити, а Bank of America Corp., Citigroup Inc., Morgan Stanley і Wells Fargo & Co. спочатку заявили про свою відмову.

Востаннє Росія позичала на міжнародних ринках у вересні 2013 року, коли продала папери на $6 млрд із погашенням у 2019-му, 2023-му і 2043 роках. Відтоді вона не виходила на міжнародні ринки капіталу через санкції Заходу, введені після приєднання Криму, які фактично закрили для країни зовнішні боргові ринки (хоча західні санкції не поширюються на держпозики).

На початку лютого стало відомо, що Росія направила 25 іноземним банкам заявки на організацію можливого розміщення євробондів у 2016 році. Запити, зокрема, були спрямовані Barclays, BNP Paribas, Bank of America Merrill Lynch, Bank of China, Wells Fargo, Goldman Sachs, JPMorgan, Deutsche Bank, Industrial and Commercial Bank of China, Crédit Agricole, Credit Suisse, Landesbank Baden- Wuerttemberg, Morgan Stanley, Mizuho Financial, Nomura, Citigroup, Societe Generale, Scotiabank, TD Securities, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, HSBC, RBC Capital Markets, UBS, UniCredit, а також трьом російським банкам: "ВТБ Капітал", Газпромбанк, Sberbank CIB.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram