Солод Юрій Васильович

Екс-народний депутат Верховної Ради IX скликання (ОПЗЖ)

 Солод Юрій Васильович

Місце народження

Народився 27 квітня 1972 року в селищі Красний Кут Антрацитівського району Луганської області.

Освіта

Закінчив Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля за спеціальністю «Менеджмент організацій».

Кар'єра

Займався бізнесом, йому належали алюмінієві підприємства “Солур” та “Укрспецмет”. В останньому обіймав посаду радника з економічних питань з 2003 до 2010 року. Брав участь у роботі Асоціації товаровиробників Луганщини “Ми”.

Був помічником народної депутатки від Блоку Юлії Тимошенко Наталії Королевської на громадських засадах у Верховній Раді 5 та 6 скликань.

У 2013-2014 роках був головою Наглядової ради благодійного фонду “Новий Донбас”.

Станом на 2014 рік був головою правління ГО “Всеукраїнське об’єднання “Дорога життя”.

Народний депутат 8 скликання, обраний від “Опозиційного блоку” за 47 округом (Донецька область) як безпартійний. Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності.

У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" як її член за 47 округом (Донецька область). Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

29 січня 2023 року Солод написав заяву на складання депутатських мандатів. 24 лютого 2023 року Верховна Рада України проголосувала за припинення депутатських повноважень Юрія Солода.

Сім'я

Дружина — Королевська Наталія Юріївна, народний депутат України 5-го, 6-го, 8-го і 9-го скликань.

Виховує трьох дітей.

Старший син, Ростислав (2.03.2001), у жовтні 2020 року, отримав мандат депутата Краматорської міської ради VIII скликання від партії «ОПЗЖ» та став членом постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності.

20.05.2020