Королевська Наталія Юріївна

Екс-народний депутат Верховної Ради IX скликання (ОПЗЖ)

Королевська Наталія Юріївна

Місце народження

Народилася 18 травня 1975, м. Красний Луч, Ворошиловградська область.

Освіта

1997 року заочно закінчила економічний факультет Східноукраїнського національного університету за спеціальністю «Менеджмент у виробничій сфері» та здобула кваліфікацію менеджера.

2002 року закінчила Донецьку державну академію управління і отримала диплом про перепідготовку за спеціальністю менеджмент організацій.

2011 року отримала диплом про присудження наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)».

Сім'я

Заміжня. Чоловік Юрій Солод - бізнесмен. Подружжя виховує трьох синів і дочку: Ростислава (рід. 2001), Ярослава (рід. 2008) та прийомну дочку Марію. У квітні 2019 року народився третій син.

Старший син, Ростислав, у жовтні 2020 року, отримав мандат депутата Краматорської міської ради VIII скликання від партії «ОПЗЖ» та став членом постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності.

Брат, Костянтин Юрійович Королевський, — колишній заступник міністра регіонального розвитку РФ.

Бізнес

Трудову діяльність починала в 1992 р менеджером у фірмі «ЕТКО» (пізніше перейменованої в АТЗТ «МЕТА»), яка займалася торгівлею металом. Одним з акціонерів підприємства був її старший брат Костянтин. Однак уже в 1993-му призначена фінансовим директором компанії. Протягом 1998-2001 рр. була комерційним директором «МЕТА Компані».

У 2004-му очолила сімейний бізнес - була обрана головою наглядової ради ВАТ "Луганськхолод" (торгова марка - "Королівське морозиво").

З 2003 року на громадських засадах є виконавчим директором Асоціації товаровиробників Луганщини «МИ».

У 2003-2005 рр. була членом Ради підприємців при Кабміні.

Політика

З 2002 по 2006 роки була депутатом Луганської обласної ради, секретарем постійної комісії з питань промисловості, будівництва, житлово-комунального господарства і торгівлі. Розробляла обласні програми з питань економічного розвитку регіону.

У БЮТ прийшла в 2005 році після відставки Юлії Тимошенко з поста прем'єр-міністра, стала її близьким соратником. У 2006-му за списком БЮТ пройшла до Верховної Ради, була секретарем комітету з питань економічної політики.

На парламентських виборах 2007 року пройшла в Раду під №66 у списку БЮТ. Очолювала комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

У грудні 2011 року була обрана лідером Української соціал-демократичної партії, яка увійшла до складу БЮТ.

14 березня 2012 року Королевську виключили з фракції БЮТ за системні порушення внутрішнього статуту фракції. Як стверджувала Королевська, це було зроблено без узгодження з Тимошенко. Інформацію пізніше підтвердив і Олександр Турчинов.

22 березня того ж року УСДП була перейменована в Партію Наталії Королевської "Україна - Вперед!". Політсила на чолі зі своїм лідером брала участь в парламентських виборах 2012 року. За оцінками експертів, на проведення передвиборної кампанії було витрачено 150-200 млн дол., проте пройти до Верховної Ради "Україна - Вперед!" не вдалося - партія набрала лише 1,58% голосів.

24 грудня 2012 року її було призначено міністром соціальної політики.

27 лютого 2014 року Верховна Рада звільнила Королевську з посади міністра і призначила замість неї Людмилу Денисову (в уряді Арсенія Яценюка).

У 2014 році на дострокових виборах до Верховної Ради балотувалася за списками партії "Опозиційний блок". Включена в першу десятку виборчого списку партії, №8.

З листопада 2014 року народний депутат Верховної Ради України VIII скликання.

На парламентських виборах 2019 обрана народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Опозиційна платформа - за життя, № 4 у списку. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, пропустила всі засідання у ВР, виїхала за кордон. Громадянка Росії.

24 лютого 2023 року Верховна Рада України проголосувала за припинення депутатських повноважень Наталії Королевської.

Посилання

24.02.2023