ГоловнаЕкономікаДержава

"Газпром" і "Нафтогаз" погодили умови зимового пакета

Постачання російського газу може поновитися з 1 жовтня.

"Газпром" і "Нафтогаз" погодили умови зимового пакета
Фото: Макс Левин

Голова "Газпрому" Олексій Міллер у середу у Відні провів переговори з головою "Нафтогазу України" Андрієм Коболєвим. За підсумками переговорів Міллер заявив телеканалу НТВ, що "всі принципові двосторонні питання з Україною позгоджено".

"Ми очікуємо, що угоду за участю Європейської Комісії буде підписано наступного тижня, і постачання російського газу за передоплатою відновляться з 1 жовтня", - передає слова Міллера Інтерфакс-Україна.

"У найближчі кілька днів НАК "Нафтогаз України" звернеться до "Газпрому" з приводу надання знижки в частині мита, і, як це й було в попередні періоди, "Газпром" направить пропозиції в уряд РФ. Рівень цін буде співмірний і конкурентоздатний із сусідніми з Україною країнами Європейського Союзу", - заявив Міллер.

"Газпром" утримається від умови "бери-або-плати" наступні 2 квартали", - додав він.

"До сьогоднішнього дня від європейських структур Україні надано фінансування в розмірі $500 млн, це забезпечить придбання у "Газпрому" близько 2 млрд куб. м газу, що, звичайно ж, недостатньо для проходження всього осінньо-зимового періоду без ризиків. Ми продовжимо роботу", - сказав Міллер.

Нагадаємо, минулої п'ятниці делегації Росії та Європейської Комісії погодили умови зимового пакета для України. Після узгодження з українською стороною його планується винести на підписання.

Україна з 1 липня не закуповує російський газ через незгоду з ціною, виставленою Росією.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram