ГоловнаКультура

Рада з держпідтримки кінематографії заявила, що бюджети на українське кіно змінили без її відома

Члени Ради закликали Мінфін затвердити цифри, узгоджені Радою раніше.

Рада з держпідтримки кінематографії заявила, що бюджети на українське кіно змінили без її відома
Фото: www.ukrkino.com.ua

Рада з держпідтримки кінематографії заявила, що Міністерство культури не погоджує з нею проєкт паспорта програми з фінансування кіно і тим самим порушує закон.

У своїй заяві члени Ради підкреслюють, що Мінфін досі не підписав паспорт бюджетної програми з підтримки українського кіно. Міністерство культури, згідно з документом, подало до Мінфіну цифри, які не затвердили з Радою, хоча це суперечить законодавству. 

Члени Ради закликають Мінфін відновити держфінансування українського кіно.

Текст заяви (укр.):

Заява Ради з державної підтримки кінематографії щодо проекту Паспорта бюджетної програми 3806030 «Державна підтримка кінематографії» на 2020 р.

Відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» 8 травня 2020 р. Рада з державної підтримки кінематографії затвердила розподіл бюджетних коштів за напрямами державної підтримки на 2020 р., про що на сайті Державного агентства з питань кіно з’явилося повідомлення.

На основі цього розподілу Міністерство культури та інформаційної політики України мало подати на затвердження Міністерства фінансів України паспорт бюджетної програми 3806030 “Державна підтримка кінематографії”.

Як стало відомо з матеріалів ЗМІ, Міністерство фінансів не погодило проект паспорта, що робить неможливим нормальне фінансування і сталий розвиток кіногалузі. 

За офіційною інформацією МКІП найближчим часом Мінфіну буде надіслано доопрацьований паспорт бюджетної програми 3806030 “Державна підтримка кінематографії”.

Водночас Рада висловлює стурбованість отриманою інформацією, з якої випливає, що на розгляд Мінфіну подаються не затверджені Радою суми фінансування.

Раді невідомо, хто, на якій підставі та на якому етапі узгодження проекту паспорту змінив затверджені Радою показники бюджетного фінансування, таким чином порушивши чинне законодавство.

Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про державну підтримку кінематографії» обсяг коштів, що виділяються впродовж кожного бюджетного періоду для фінансування кожної з форм державної підтримки, визначається Радою з державної підтримки кінематографії.

Рада закликає МКІП у доопрацьованому паспорті дотримуватись вимог законодавства, а Міністерство фінансів – якнайшвидше погодити його та відновити державне фінансування української кінематографії.

Голова Ради з державної підтримки кінематографії: Андрій Дончик

Члени Ради: Людмила Горделадзе, Віталій Докаленко, Сергій Зленко, Максим Маган, Аркадій Непиталюк, Андрій Халпахчі, Алік Шпилюк.

Нагадаємо, раніше Національний центр Олександра Довженка заявив про свою неплатоспроможність – через те, що Мінфін не підписав паспорт бюджетної програми, Центр залишився без державного фінансування на 2020 рік. Директор Центру Довженка Іван Козленко подав у зв'язку з цим у відставку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram