ГоловнаКультура

Мінкультури не вносило пам'ятник Жукову до Держреєстру нерухомих пам'яток України

Монумент потрапляє під дію закону про декомунізацію.

Мінкультури не вносило пам'ятник Жукову до Держреєстру нерухомих пам'яток України
Памятник генералу Жукову в Харькове
Фото: КП

Пам'ятник радянському воєначальнику маршалу Георгію Жукову в Харкові потрапляє під дію Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режиму і заборони пропаганди їх символіки".

Про це повідомив у фейсбуці активіст, координатор націоналістичної організації "Світанок" Вадим Поздняков.

"Сьогодні нам надійшов лист від Міністерства культури, де вказано, що на Експертній комісії з розгляду питань внесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України від 19.06.2019, було прийнято рішення не рекомендувати зазначений об'єкт до реєстру в зв'язку з тим, що він потрапляє під дію Закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режиму і заборони пропаганди їх символіки", - пояснив Поздняков.

Він також опублікував копію листа.

Нагадаємо, харківські активісти вже кілька років вимагають демонтувати пам'ятник Жукову, однак міська влада заявляє, що він включений до реєстру монументального мистецтва і не підпадає під дію закону про декомунізацію.

2 червня протестувальники проти партії Кернеса і Труханова знесли пам'ятник Жукову. Поліція застосувала проти активістів сльозогінний газ. Це не перший подібний випадок у місті - в травні минулого року повалили бюст Жукова. Інцидент стався вночі, проте вже вранці пам'ятник було відновлено за розпорядженням Кернеса.

11 липня влада Харкова відновила пошкоджений пам'ятник Жукову. Раніше міськрада Харкова повернула проспекту Григоренка ім'я Жукова. Після цього Інститут нацпам'яті пригрозив Кернесу кримінальною відповідальністю.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram