ГоловнаСвіт

США ввели санкції проти колишнього командира "Беркута" Кусюка і сина генпроекурора РФ

Всього у переліку зазначено 15 людей, а також 37 організацій.

США ввели санкції проти колишнього командира "Беркута" Кусюка і сина генпроекурора РФ
Фото: betterworldcampaign.org

США в рамках "закону Магнітського" ввели санкції проти сина генпрокурора Росії Артема Чайки, Гульнари Карімової, дочки колишнього президента Узбекистану, а також колишнього командира "Беркута" Сергія Кусюка, який переховується в Росії.

Про це повідомляється на сайті Мінфіну США.

Всього у переліку зазначено 15 людей, а також 37 організацій.

У прес-релізі пояснюється, що Артем Чайка, який є сином генпрокурора Росії Юрія Чайки, використовував службове становище свого батька, щоб допомагати своїм партнерам отримувати державні контракти і чинити тиск на конкурентів.

З документа також випливає, що Гульнара Карімова очолювала могутній синдикат організованої злочинності, який залучав державні суб'єкти до експропріації бізнесу, монополізував ринки, брав хабарі і керував рекетом для вимагання.

Кусюк неодноразово командував силовими розгонами мирних акцій у Києві, зокрема розгоном учасників мітингу на Майдані Незалежності в Києві у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Після Революції гідності Кусюк втік у Крим. Влітку 2015 року Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою у перешкоджанні проведення мітингу і перевищенні службових повноважень.

Кусюк проходить підозрюваним у рамках семи кримінальних проваджень, зокрема і щодо подій 2010 року на виставці "Волинська різанина" в Києві.

У прес-релізі на сайті відомства уточнюється, що санкції введені в рамках нового санкційного режиму, який спрямований проти "осіб, які порушують права людини, і корупціонерів у всьому світі". Всі активи людей, які перебувають в юрисдикції США і потрапили під санкції, будуть заблоковані. Американським громадянам забороняється укладати будь-які угоди з тими, хто потрапив до санкційного списку.

Як повідомлялося напередодні, глава Чечні Рамзан Кадиров потрапив під американські санкції в рамках "закону Магнітського".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram