ГоловнаСвіт

У Франції вимагають припинити трансляцію Russia Today

Макрон раніше публічно критикував російський пропагандистський телеканал.

У Франції вимагають припинити трансляцію Russia Today
Фото: russian.rt.com

Громадські діячі у Франції вимагають припинення трансляції російського пропагандистського телеканалу Russia Today і відкликання наданої йому ліцензії. З відповідним листом вони звернулися до керівника Вищої ради аудіовізуальних засобів Франції (CSA) Олів'є Шрамека.

Про це повідомляє видання Le Monde.

"Ми звертаємося до вас, пане Шрамек, з проханням заради збереження громадянського спокою призупинити дію ліцензії на право мовлення на території Франції, яка була видана Russia Today", - йдеться в заяві.

Підписанти листа також висловлюють здивування, що у Франції видано ліцензію каналу, раніше "публічно розкритикованого президентом країни".

"Європарламент застеріг від дезінформації з боку Росії і вживає заходів для боротьби із цим (резолюція 2016/2020), відповідно, надання дозволу на трансляцію може лише спровокувати глибоке непорозуміння, а то й обурення", - наголошено в листі.

Під листом поставили свої підписи письменниця Галя Акерман, головний редактор журналу Philosophie magazine Мішель Єльчанінофф, історик і богослов Антуан Аржаковський, викладачі університетів П'єр Косса і Ірина Дмитришин, перекладач Елен Синань і інші.

Раніше Вища рада аудіовізуальних засобів Франції пообіцяла постійно переглядати програми, які транслюватиме російський телеканал Russia Today у Франції, оскільки телеканал має "проблему довіри".

Нагадаємо, у травні президент Франції Франсуа Макрон звинуватив російські держЗМІ в пропаганді і поширенні фейків.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram