>

Угорська плавчиня встановила історичне для чемпіонатів світу досягнення

Катінка Хоссу відзначилася черговим досягненням.

Катинка Хоссу

Угорка Катінка Хоссу стала першою в історії плавчинею, яка здобула п'ять золотих медалей чемпіонату світу в окремо взятій дисципліні, повідомляє Gracenote Olympic.

Усі п'ять нагород Хоссу виборола в дисципліні 400 метрів комплексним плаванням.

На минулому в південнокорейському Кванджу чемпіонаті світу з водних видів спорту представниця Угорщини виграла своє чергове "золото". У фінальному запливі Катінка показала результат 4.30,39, що на 1,5 секунди швидше, ніж у китаянки Е Шівень, яка припливла другою.

Хоссу перемагала на цій дистанції в 2009, 2013, 2015 2017 і 2019 роках.

Загалом на чемпіонатах світу 30-річна Хоссу змогла здобути вже дев'ять золотих медалей.

Варто відзначити, що збірна України в Кванджу здобула сім медалей. У медальному заліку українці посіли 14-те місце.

Українські спортсмени виграли одну золоту, одну срібну та п'ять бронзових медалей. Шість нагород завоювали представниці України в артистичному плаванні, ще одну - плавець Михайло Романчук на дистанції 1500 метрів.

Єдине "золото" світової першості виграла збірна України з артистичного плавання в новій дисципліні хайлайт.

Додамо, що перший рядок у медальному заліку посіла збірна Китаю (16 золотих + 11 срібних + 3 бронзові медалі), друге місце в команди США (15 + 11 + 10), а третє - у Росії (12 + 11 + 7).