ГоловнаСуспільствоЖиття

ПЦУ оголосила про юридичну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ

Епіфаній заявив про це на архієрейському соборі, присвяченому річниці створення ПЦУ.

ПЦУ оголосила про юридичну ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ
Фото: https://www.facebook.com/yevstr

На соборі Православної церкви України в Києві предстоятель Епіфаній оголосив про юридичну ліквідацію УПЦ Київського патріархату й Української автокефальної православної церкви. Про це повідомив заступник голови управління ПЦУ із зовнішніх зв'язків Євстратій Зоря у Facebook.

"На засіданні Архієрейського собору митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення релігійних організацій "Київська Патріархія УПЦ КП"  і "Патріархія УАПЦ", - написав Зоря.

Він також повідомив, що архієрейський собор ПЦУ присвячено річниці створення нової церкви і проходить у митрополичих палатах Святої Софії в Києві.

Почесний патріарх Філарета на соборі не присутній.

Нагадаємо, УПЦ КП мала припинити існування у зв'язку зі створенням помісної Православної церкви України від 15 грудня 2018 року.

Проте 20 червня 2019 року "собор" УПЦ Київського патріархату, скликаний почесним патріархом Православної церкви України Філаретом, скасував рішення про розпуск Київського патріархату і відмовився від Томосу про автокефалію. Після цього ПЦУ відібрала у Філарета Київську патріархію.

Після цього УПЦ КП звернулася до суду з вимогою скасувати ліквідацію патріархату.

4 вересня 2019 року Окружний адмінсуд Києва призупинив ліквідацію УПЦ КП.   

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram