ГоловнаПолітика

Рада громадського контролю вимагає від Ситника пояснень щодо визнання його винним у корупційному правопорушенні

Адміністративне правопорушення не є підставою для звільнення директора НАБУ.

Рада громадського контролю вимагає від Ситника пояснень щодо визнання його винним у корупційному правопорушенні
Фото: uacrisis.org

Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро виступила із заявою, в якій вимагає від глави НАБУ Артема Ситника пояснень щодо визнання його винним у корупційному правопорушенні.

Заява оприлюднена на сайті ради.

"Закон не зобов'язує звільнити керівника НАБУ при внесенні його до єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. Водночас члени Ради громадського контролю закликають Артема Ситника дати публічне пояснення своїм діям і прокоментувати своє перебування на посаді керівника антикорупційного органу у такій ситуації", - йдеться у документі.

Нагадаємо, директора НАБУ Артема Ситника визнано винним в адміністративному правопорушенні, пов'язаному з корупцією. Таке рішення виніс Сарненський районний суд Рівненської області, а Рівненський апеляційний суд 13 грудня підтвердив відповідне рішення.

Главі НАБУ інкримінували недекларування елітного відпочинку, який йому оплачували треті особи. Згідно зі свідченнями свідка у справі, за період з 2017 по 2019 рік Ситник відпочивав у мисливському угідді "Поліське-Сарни" Рівненської області п'ять разів.

Ситник заявляв, що не визнає провину в адміністративному порушенні.

Він звинувачувався у порушенні встановленого законом обмеження для держслужбовців при отриманні подарунків. Зазначена стаття (ст. 172-5 Кодексу про адмінпорушення) передбачає покарання у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка (1700-3400 гривень).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram