ГоловнаПолітика

Зеленський запропонував Раді відкласти штрафи для "євробляхерів"

Підвищені штрафи де-юре чинні з 22 серпня, але можуть бути знижені.

Зеленський запропонував Раді відкласти штрафи для "євробляхерів"
Фото: Макс Требухов

Президент Володимир Зеленський 29 серпня вніс у Верховну Раду законопроєкт про тримісячну відстрочку для "євробляхерів".

Його зареєстровано в парламенті під №1030.

Законопроєкт передбачає, що штрафи за їзду на "прострочених" автомобілях з іноземною реєстрацією набудуть чинності наприкінці листопада.

"Питання, пов'язані з розмитненням автомобілів з іноземною реєстрацією, вимагають додаткового комплексного вирішення з урахуванням позицій усіх верств населення, експертного середовища і т.д., про що, зокрема, свідчить і суспільний інтерес до відповідних питань", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Підвищені штрафи де-юре чинні з 22 серпня. У разі прийняття законопроєкту вони знову на деякий час будуть знижені до старого рівня.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року Верховна Рада внесла зміни до Митного кодексу, які стосуються ввезення транспортних засобів на територію України.

Він передбачає істотне підвищення штрафних санкцій за незаконне використання автомобіля на іноземній реєстрації.

Штрафи за статтею 470 Митного кодексу за перевищення термінів у режимі "транзит", які раніше максимально становили 8500 гривень (понад 10 днів), підвищено згідно з такою шкалою: прострочення 10-20 днів - 8500 гривень, 20-30 днів - 85 тисяч гривень, більш ніж 30 днів - 170 тисяч гривень.

Те саме зробили зі штрафами за статтею 481 Митного кодексу за перевищення термінів у режимі "тимчасового ввезення". Раніше вони максимально становили 17 тисяч гривень, а виросли до 17 тисяч (10-20 днів), 85 тисяч (20-30 днів) і 170 тисяч (більш ніж 30 днів).

У статті 469 Митного кодексу депутати прописали, що передача особистого автомобіля на бляхах людині, яка його не ввозила, карається штрафом у розмірі 34 тисяч гривень.

У статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення також вводиться відповідальність для водіїв "євроблях". За їзду на "простроченій" машині каратимуть штрафом у розмірі 8500 гривень, за повторне порушення можуть забрати водійське посвідчення і оштрафувати на 17 тисяч гривень.

Національній поліції дозволено зупиняти водіїв з метою виявлення "прострочених" автомобілів і встановлення факту неправомірного управління такими автомобілями. Після цього інформація буде надходити в органи доходів і зборів. Митники також отримуватимуть інформацію про в'їзд "євроблях" від Державної прикордонної служби.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram