ГоловнаПолітика

Bellingcat заявив про співпрацю "Азову" з американськими екстремістами

Так Нацкорпус просуває свою міжнародну програму.

Bellingcat заявив про співпрацю "Азову" з американськими екстремістами
Фото: Макс Требухов

Представники "Азову" нібито регулярно співпрацюють з членами американських праворадикальних організацій з метою просування власної міжнародної програми.

Про це йдеться в матеріалі журналіста Олександра Кузьменка для Bellingcat, пише УП.

"Міжнародний секретар Національного корпусу, відповідальний за глобальну стратегію "Азову", сказав Bellingcat, що рух шукав "усіх потенційних прихильників" і "потенційних лобістів" у США, і сподівався "налагодити контакти з американськими військовими", - йдеться в матеріалі.

У публікації Bellingcat описує контакти представників "Азову" із закордонними, зокрема американськими представниками праворадикальних організацій. Серед них - покійний Андрій Онещук. Він був членом насильницької американської неонацистської організації Atomwaffen Division.

"У подкасті "Азову" Онещук обговорював питання, з якими стикаються американці, які хотіли приєднатися до "Азову", та висловив зацікавленість у тому, як залучити молодь до націоналізму в Америці. Йому рекомендували спробувати приєднатися до "Азову", - зазначає Bellingcat.

Крім того, за інформацією журналістів, восени 2018 року Національний корпус підтримав зусилля громадянина Норвегії та націонал-соціалістичного революціонера Йоахіма Фурхольма щодо залучення американських націоналістів в Україну, аби вони брали участь у війні на Донбасі.

"Ці зусилля спеціально передбачали участь в українській війні проти російської агресії як можливість для американських правих отримати бойовий та інший практичний досвід, який буде використаний пізніше в США після повернення додому. Фурхольм також виступив на політичному мітингу, організованому Національним корпусом перед парламентом України у вересні 2018 року", - пишуть журналісти.

Також в Bellingcat заявляють, що мають докази того, що Національний корпус контактує з ймовірними колишніми членами збройних сил США, які зараз перебувають в Україні.

"У звукових твердженнях, знайдених Bellingcat, цей порядок денний (про співпрацю з іноземцями - ред.) узагальнений міжнародним секретарем політичного крила "Азову" Національного корпусу, як "світова консервативна революція", спрямована на "захист білої раси", - підсумовують журналісти.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram