ГоловнаПолітика

"Народний фронт" ініціює створення ТСК з питань втручання Росії у вибори в Україні

Ідеться про вплив Віктора Медведчука на громадську думку і виборчий процес.

Максим Бурбак і депутати "Народного фронту"
Максим Бурбак і депутати "Народного фронту"

"Народний фронт" ініціює створення Тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування фактів втручання у виборчий, політичний процес та інформаційний простір України Російською Федерацією і громадянами України, пов'язаними з владою держави-агресора, зокрема Медведчуком.

Про це заявив керівник фракції "Народний фронт" Максим Бурбак з трибуни парламенту разом з колегами по фракції.

"Ми вимагаємо створення цієї комісії. Я надіслав листи до всіх голів фракцій і чекаю на ваші пропозиції стосовно представників у цю комісію. Це буде показово, хто тут за незалежність України, а хто є прихильниками Путіна і його прокремлівських сил", - зазначив керівник фракції.

Максим Бурбак нагадав, що "Народний фронт" неодноразово звертався до Служби безпеки України, Генеральної прокуратури та інших правоохоронних органів, щоб вони розслідували діяльність Медведчука в Україні: "Ніякої реакції немає. Ніякого порушення кримінальних справ, ніяких розслідувань!"

"Він користується заступництвом не тільки свого кума Путіна в Росії, прикро, що й української влади", - додав керівник фракції НФ.

"Медведчук причетний до контрабандного бізнесу нафтопродуктів в Україні. Це людина, яка впливає на телеканали "112 Україна" і News One, які відверто ретранслюють кремлівські темники, а прикриваються поняттям свободи слова. Медведчук - це людина, яка формує прокремлівські політичні партії в Україні, що підуть на вибори наступного року, до парламенту, і які спокійно тут сидять", - підкреслив Максим Бурбак.

Він додав, що саме Медведчука Путін бачить своїм намісником в Україні.

"Медведчук - це людина, яка відповідає не за звільнення заручників, а за захоплення заручників", - зазначив керівник фракції.

Він додав, що в США, на відміну від України, агентів Кремля притягують до відповідальності.

"У США приховані агенти Кремля вже притягнуті до кримінальної відповідальності і відбувають тюремні терміни. А в нас відкритий агент - кум Путіна, вільно пересувається по території України, займається бізнесом в Україні, скуповує ЗМІ та намагається брати участь у наступних виборах до Верховної Ради", - обурився Максим Бурбак.

"Медведчук - це лідер повзучого кремлівського перевороту, якого ми не можемо допустити в нашій країні. Через таких, як Медведчук, Росія намагатиметься підривати українську державу і втручатися у виборчий і політичний процес в Україні", - наголосив керівник фракції "Народний фронт".

Максим Бурбак зазначив, що до президентських виборів залишилося три місяці, і парламент повинен захистити їх від втручання Росії.

"У реаліях, коли державні органи не реагують, ми, як депутати, повинні це зробити", - закликав Максим Бурбак.

Він також звернувся до прихильників Медведчука в залі парламенту, які вранці знищили плакат, на якому містилася вимога "Народного фронту" притягнути Медведчука до кримінальної відповідальності.

"Ви можете зривати плакати, можете розповідати, що Медведчук проукраїнський і за ним український вибір... Це кум Путіна і представник держави-агресора і ТСК повинна це розслідувати", - зазначив керівник фракції "Народний фронт".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram