ГоловнаПолітика

У комітеті Конгресу США не знайшли підтверджень змови Трампа і РФ

Конгресмени констатували, що Москві вдалося посіяти сум'яття в американське суспільство.

У комітеті Конгресу США не знайшли підтверджень змови Трампа і РФ
Фото: betterworldcampaign.org

Комітет у справах розвідки палати представників (нижньої палати конгресу США) не знайшов доказів змови президентської кампанії Дональда Трампа на виборах 2016 року зі владою Росії.

Про це йдеться в розсекреченій версії доповіді за підсумками парламентського розслідування, яку комітет оприлюднив 27 квітня.

Документ має назву "Доповідь з російських активних заходів" і становить собою огляд політики Росії щодо передбачуваного втручання в справи іноземних держав в останні три роки. Особливий акцент зроблено на нібито втручання в кампанію з виборів президента США, які пройшли в листопаді 2016 року. Перемогу на них здобув кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп - на думку його опонентів, перемога Трампа стала можливою завдяки масованій інформаційній кампанії з боку Росії.

На думку конгресменів, головною метою Москви було внесення недовіри, сум'яття і розколу в американське суспільство - і це Росії вдалося. "Однак під час розслідування комітет не знайшов доказів того, що передвиборча кампанія Трампа проходила в змові і координації з російським урядом", - наголошується в доповіді.

Водночас автори документа виділяють кілька "недалекоглядних і непродуманих рішень" в кампаніях обох основних кандидатів - Трампа і представника демократів Гілларі Клінтон. Так, конгресмени критикують помічників Трампа за зустріч з російським адвокатом Наталією Весельницькою, яка нібито мала компромат на Клінтон, і за активну підтримку дій порталу Wikileaks, який опублікував листування штабу демократів як "ворожої іноземної організації". Прихильників Клінтон конгресмени критикують за фінансування компрометуючого досьє на Трампа, зібраного з сумнівних джерел.

Розслідування комітету у справах розвідки - одне з декількох розслідувань про передбачуване втручання Росії у вибори президента США 2016 року, яке ведеться комітетами двох палат американського Конгресу. Окреме розслідування веде спецпрокурор США Роберт Мюллер. Проміжним результатом його розслідування стало пред'явлення звинувачення Полу Манафорту, що обіймав недовгий час пост голови виборчого штабу, його партнеру Ріку Гейтсу, а також росіянам, яких Мюллер підозрює в роботі в так званій "фабриці тролів".

Розслідування комітету з розвідки під головуванням республіканця Девіна Нуньєса почалося в січні 2017 року. Його метою було дослідити заходи, застосовані російською стороною в кіберпросторі, і встановити, чи були вони здійснені російською владою; встановити, чи була зв'язок між діями Росії і членами виборчої команди Трампа; чи були адекватними заходи уряду США; встановити, чи були витоки засекреченої інформації.

У заяві з нагоди публікації звіту Девін Нуньєс звертає увагу на те, що в доповіді з міркувань секретності зафарбовані чорним багато місць. Комітет звернеться до відповідних відомств і сподівається, що в майбутньому зможе опублікувати менш відредаговану версію, заявив Нуньєс.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram