ГоловнаПолітика

Гройсман доручив Мін'юсту активізувати заходи зі стягнення штрафу з "Газпрому"

"Позиція України повинна бути жорсткою і послідовною".

Гройсман доручив Мін'юсту активізувати заходи зі стягнення штрафу з "Газпрому"
Фото: Владислав Мусиенко

Кабінет Міністрів активізує свої дії щодо стягнення штрафу з російського газового монополіста "Газпрому", а також про порушення українського монопольного законодавства.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман і дав відповідне доручення Міністерству юстиції, повідомляють на сайті уряду.

"Позиція України в ситуації з «Газпромом» має бути жорсткою і послідовною. «Газпром» повинен виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу і також виконувати вимогу антимонопольного органу України і рішення українських судів. Сьогодні розмовляв про наші дії у зв'язку з цим з міністром юстиції Павлом Петренком", - повідомив Гройсман.

"У нинішній ситуації ми повинні об'єднати всі наші зусилля для того, щоб змусити «Газпром» виконувати всі свої зобов'язання. За невиконання зобов'язань російський монополіст повинен нести жорстку відповідальність", - додав прем'єр.

Нагадаємо, в рамках суперечки про постачання газу в Україну "Газпром" домагався стягнення з "Нафтогазу" простроченої заборгованості за газ, поставлений у 2013-2014 роках, а також штрафу за недобір газу за правилом take or pay ("бери або плати") на загальну суму $56 млрд.

У грудні минулого року Стокгольмський суд зобов'язав українську компанію виплатити "Газпрому" лише $2 млрд за вже поставлений газ, а також відсотки за прострочення (0,03% за кожен день з 22 грудня 2017 року). До того ж арбітри звільнили "Нафтогаз" від зобов'язання закуповувати в "Газпрому" за правилом take or pay за 52 млрд куб. м. на рік, скоротивши обсяг закупівель до 5 млрд куб. м.

28 лютого 2018 року було оприлюднено рішення Стокгольмського суду за транзитним спором. Суд постановив, що "Газпром" має заплатити "Нафтогазу" $4,63 млрд за недопоставку газу за транзитним договором.

Таким чином, за результатами двох вердиктів "Газпром" заборгував "Нафтогазу України" близько $2,6 млрд.

1 березня "Газпром" відмовився відновлювати поставки газу в Україну, а 2 березня оголосив про початок процедури розірвання контрактів на поставку газу і його транзит через територію України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram