Народився 25 жовтня 1962 у Жданові Донецької області.
У 1991 році закінчив Донецький технікум радянської торгівлі за фахом «товарознавство».
1997 року закінчив Донецьку державну академію управління за спеціальністю «Економіст-менеджер».
З 1985-1992 - працює продавцем у ВО "Донецьквугілля", Донецькому оптово-роздрібному комбінаті та Донецькому міському об'єднанні колгоспних ринків.
З 1992 року Колесніков розпочинає працювати на торгово-заготівельному підприємстві "Донецьк", спочатку він обіймав посаду заступника завідувача ", а в 1993 році стає завідувачем підприємства.
У 1993 році почав працювати на посаді генерального директора в Колективної торговельної фірми "Юг", цю посаду обіймав до 1996 року.
З 1997 році працює на виробничому об'єднанні "Київ-Конті" (генеральний директор).
У 1998 році Бориса Колесникова обирають віце-президентом Донецького футбольного клубу "Шахтар". А через чотири роки, в 2002-му, він уже очолює Федерацію футболу Донецької області.
У 1998 році - обраний в Донецьку облраду депутатом.
У травні 1999 року його обирають заступником голови Донецької обласної ради. До травня 2001 він - заступник голови Донецької обласної ради. Потім ще п'ять років - голова облради.
З кінця 2003 року його обирають головою Донецького обласного відділення Партії регіонів.
Під час виборів Президента України, 28 листопада 2004 року, брав участь у «Всеукраїнському з'їзді народних депутатів і депутатів місцевих рад» у Сєверодонецьку на Луганщині, де зібрались прибічники кандидата Віктора Януковича.
У 2006 і 2007 роках - стає народним депутатом України від Партії регіонів. Працював в комітеті ВР з питань економічної політики.
У 2006 - призначений першим заступником Міністра промислової політики України у уряді Януковича.
З березня 2010 року - віце-прем'єр-міністр з питань Євро-2012 в уряді Миколи Азарова. 9 грудня 2010 року о результаті розпочатої адмінреформи став віце-прем'єр-міністром - Міністром інфраструктури України.
З грудня 2012 року - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів (№8 у списку). Глава комітету ВР з питань транспорту і зв'язку.
Після провальної інвестиції в поїзди фірми Хюндай, до яких був залучений Колесніков, жодного чиновника, причетного до їх закупівлі, не притягли до відповідальності за мільярдні витрати бюджету.
Колеснікова неодноразово звинувачували в розкраданні коштів під час підготовки до чемпіонату Європи з футболу. Зокрема донецька компанія «Альтком», яку пов'язують з Колесніковим, отримала надзвичайно великі державні замовлення при підготовці до Євро-2012. Справжні власники компанії приховані за офшорною фірмою в Белізі.
3 грудня 2012 звільнений з посади Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України в зв'язку з обранням народним депутатом України.
16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.
27 травня 2016 року у з'їзді Опозиційного блоку Борис Колесніков і Юрій Бойко, який очолює фракцію Оппоблока в парламенті, були обрані співголовами партії.
На дострокових парламентських виборах 2019 балотувався по 49 мажоритарному округу (Донецька область). За підсумками голосування програв на окрузі, поступившись кандидату від партії ОПЗЖ Валерію Гнатенко.
У 2021 - заявив, що займається створенням нового політичного проєкту 'Україна – наш дім".
Після президентських виборів-2004 і "помаранчевої революції" Колесников потрапив під приціл політичних опонентів, що прийшли до влади. В рамках реалізації передвиборчого гасла Віктора Ющенка"Бандитам – в'язниці!" правоохоронні органи порушили проти голови Донецької облради кримінальну справу. Зокрема, йому інкримінували заволодіння із застосуванням здирництва акцій фешенебельного донецького торговельного центру "Білий лебідь". Кілька місяців політик просидів у СІЗО. Імениті закордонні та вітчизняні адвокати за підтримки авторитетних політиків-регіоналів домоглися звільнення Колеснікова з-під варти та закриття кримінальної справи "у зв'язку з відсутністю складу злочину". А пізніше потерпілий у "справі Колеснікова", колишній співвласник "Білого лебедя", сам потрапив під слідство - "за дачу неправдивих свідчень".
Вийшовши з каталажки в серпні 2005-го, голова Донецької облради обіцяв сховати за ґрати "помаранчевих" правоохоронців, які нацькували на нього (насамперед - екс-главу МВС Юрія Луценка). Проте, прийшовши до влади на парламентських виборах 2006 року, Партія регіонів нікого з високопосадовців "помаранчевих" конкурентів не посадила. А сам Колесніков був не проти створення "широкої коаліції" із проющенківською Нашою Україною.
Втім, вже після перемоги на президентських виборах-2010 лідера регіоналів Януковича, деякі опоненти "біло-синіх" за ґрати таки потрапили - зокрема, екс-прем'єр Юлія Тимошенко та екс-глава МВС Луценка.
Наприкінці грудня 2010 року було підписано контракт із компанією Hyundai Corporation на отримання Укрзалізницею 10 нових міжрегіональних електропоїздів. Закуплені у південнокорейської фірми швидкісні потяги не витримують морозної зими, ламаються та простоюють годинами. Колесніков називає проблеми зі швидкісними поїздами технічним непорозумінням.
У 2011 році журналіст Сергій Лещенко оприлюднив інформацію про причетність Колесникова до непрозорих будівельних тендерів під час підготовки до Євро-2012.
За оцінкою журналу Фокус, опублікованій у лютому 2008 року, статки Колесникова досягли $470 млн., збільшившись порівняно з попереднім роком на $250 млн. У рейтингу 130 найбагатших українців співзасновник КОНТІ зайняв 56-й рядок. А експерти журналу Кореспондент через кілька місяців нарахували у нього активів на $271 млн., привласнивши у своєму рейтингу найбагатших співвітчизників 50-е місце.
За офіційними даними, активи Бориса Колеснікова — АПК-ІНВЕСТ і ЗАТ "Конті". На 2021 рік за даними Forbes.ua. загальні статки Колеснікова становлять 190 млн доларів, що робить його 55 у рейтингу найбагатших українців.
Заслужений економіст України. Власник срібної медалі "Незалежність України" та відзнаки МВС України "Закон та честь". Нагороджений орденом "За заслуги" ІІ та ІІІ ступеня.
Політик одружений. У нього є син (1992 р.н.) та дочка (2004 р.н.).
Колесніков з юних років товаришує з Рінатом Ахметовим - найбагатшим українцем, власником компанії СКМ , і однією з кількох найвагоміших фігур у Партії регіонів. Невипадково олігарх довірив Колесникову посаду віце-президента Футбольного клубу "Шахтар" - не найприбутковішого, а одного з улюблених бізнес-проектів.
Футбол та хокей.
28.11.2019