Сунак ​Ріші

79-й Прем'єр-міністр Великої Британії

Сунак ​Ріші

Місце народження

Ріші Сунак народився 12 травня 1980 року в місті Саутгемптон на півдні Англії.

Його батьки, які мають коріння в Індії, народилися в Танзанії та Кенії на сході Африки, емігрували до Британії в шістдесятих роках.

Освіта

Ріші Сунак здобув університетську освіту в Оксфорді, працював у банківській галузі, а згодом навчався у Стенфорді в США.

Кар'єра

З 2001 по 2004 рік Сунак був аналітиком Goldman Sachs, а пізніше став партнером двох хедж-фондів.

Його вважають одним із найбагатших парламентарів, але він публічно не коментував свої статки.

З 2015 року він був членом парламенту від Консервативної партії Річмонда в Йоркширі та став молодшим міністром в уряді Терези Мей, а згодом її наступник Борис Джонсон призначив його головним секретарем казначейства.

Після 2018 року він працював на кількох міністерських посадах.

У лютому 2020 року він став міністром фінансів і спочатку був активним прихильником Джонсона, але подав у відставку, заявивши, що вважає, що його власний підхід до економіки "занадто відрізняється" від підходу прем'єр-міністра.

Після відставки Бориса Джонсона з посади прем'єр-міністра Великої Британії та голови Консервативної партії став одним із восьми кандидатів на виборах голови Консервативної партії. За підсумками останнього парламентського голосування вийшов до фінального раунду з Ліз Трасс.

5 вересня 2022 було оголошено, що Ліз Трас перемогла свого опонента Ріші Сунака в перегонах за лідерство консерваторів, набравши 81 326 голосів проти 60 399.

Вибори голови Консервативної партії (жовтень, 2022)

Після відставки Ліз Трасс 20 жовтня 2022 року Сунак вважався можливим претендентом на участь у пришвидшенному конкурсі на лідерство разом із Пенні Мордонт та Борисом Джонсоном, який пішов з посади прем'єр-міністра до призначення Ліз Трасс. 22 жовтня стало відомо, що Сунак мав необхідну кількість прихильників — 100 членів Палати громад — для участі в голосуванні 24 жовтня.

25 жовтня 2022 року призначений прем'єр-міністром Великої Британії. На цій посаді Сунак замінить Ліз Трасс, яка оголосила про відставку через 45 днів після свого призначення. Вона заявила, що не змогла впоратись з покладеними на неї завданнями.

Родина

У серпні 2009 року він одружився з Акшатою Мурті, донькою індійського мільярдера Н. Р. Нараяни Мурті, засновника технологічної компанії Infosys. Сунак і Мурті познайомилися під час навчання в Стенфордському університеті ; у них є дві дочки. Мурті є директором інвестиційної фірми свого батька Catamaran Ventures.

24.10.2022