Народився 25 жовтня 1972 року в м. Тула, Росія.
У 1994 році отримав диплом Харківського державного економічного університету, кваліфікація – економіст.
Одружений, виховує доньку.
З вересня 1987 року по серпень 1989 року — ремонтник на шахті ім. Ілліча, м. Стаханов (сучасна назва — Кадіївка), Луганська область.
У банківській сфері з 1994 року.
Український кредитний банк (зараз — А-Банк) — в.о.начальника сектора залучення кредитних ресурсів
З березня 1995 року по вересень 1995 року — провідний економіст сектору кредитних ресурсів кредитного відділу Акціонерного поштово-пенсійного банку «Аваль».
З жовтня 1995 року по грудень 2006 року — в банку «Фінанси і Кредит» — пройшов шлях від начальника відділу нормативів до першого заступника Голови Правління банку.
З грудня 2006 року по травень 2009 року очолював Державну іпотечну установу.
З травня 2009 року по вересень 2009 року — радник Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
З вересня 2009 року по квітень 2010 року — перший заступник Голови Правління АБ «Укргазбанк».
З травня 2012 року по серпень 2014 року — радник Голови Правління ПАТ «Державний ощадний банк України» («Ощадбанк»).
З жовтня 2014 року — перший заступник Голови Правління, в.о. Голови Правління АБ «Укргазбанк».
З 28 травня 2015 року — Голова Правління АБ «Укргазбанк».
У 2017 році Кирило Шевченко разом з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком презентували першу в Україні екологічно чисту платіжну картку, повністю вироблену з біосировини. «Зелені» картки АБ «Укргазбанк» вироблені з початків кукурудзи та цукрової тростини. У користуванні картка не відрізняється від традиційних аналогів, а після закінчення терміну дії розкладається упродовж двох років, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Виробником нових платіжних карток є німецька компанія Giesecke & Devrient, яка випускає продукцію у сфері безпечних та інноваційних платежів.
15 липня 2020 року президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради кандидатуру Кирила Шевченка в якості нового глави НБУ.
16 липня Верховна Рада України призначила Кирила Шевченка очільником Нацбанку.
4 жовтня подав офіційну заяву про відставку з посади голови НБУ. 6 жовтня парламент на пленарному засіданні проголосував за Постанову про звільнення Шевченка К.Є. з посади Голови Національного банку України. Сам Шевченко, якому САП та НАБУ оголосили підозру про скоєння злочину у період керівництва в «Укргазбанку», був відсутній на засіданні Верховної Ради.
6 жовтня 2022 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у протизаконних діях голові Національного банку Кирилу Шевченку в період його керівництва "Укргазбанком", яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень. Оскільки місцеперебування ексголови правління «Укргазбанку» наразі невідоме, про підозру йому повідомили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК України, а саме – залишили в адміністрації за місцем його роботи, саме – Національному банку України.
Слідство встановило, що посадовці «Укргазбанку» у листопаді 2014 році запровадили схему виведення коштів із держбанку через сплату послуг псевдопосередникам нібито за залучення коштів великого бізнесу та державних установ і підприємств.
Підозри НАБУ та САП ґрунтуються на низці експертиз, допитів свідків, обушків, тимчасових доступів, інформації, отриманої від клієнтів банку, оглядах комп’ютерної техніки та мобільних телефонів із детальним листуванням між учасниками щодо вказаної схеми, вилучених документів.
Займається альпінізмом і кайтсерфінгом.
06.10.2022