Борисов Бойко

Колишній прем'єр-міністр Болгарії

Борисов Бойко

Місце народження

Народився 13 червня 1959 року в місті Банкі в сім'ї пожежного - співробітника Міністерства внутрішніх справ. Мати – шкільна вчителька.

Освіта

1977 року намагався вступити на факультет державної безпеки Вищої спеціальної школи Міністерства внутрішніх справ, але через те, що його прадід був розстріляний комуністичними повстанцями 1944 року, був змушений піти в іншу галузь — на факультет пожежної безпеки (закінчив 1982).

У 1982 році Борисов захищає диплом інженера за спеціальністю «Протипожежна техніка та безпека» у чині лейтенанта.

Особисте життя

Розлученний. З 1988-2009 спільно проживав із головою Болгарського американського кредитного банку Цветеліною Бориславовою. Борисов має доньку, Венету, від його першого шлюбу з лікарем-офтальмологом Стелою, має двох онуків.

Кар'єра

Бойко Борисов у 1982—1990 служив у Міністерстві внутрішніх справ, у протипожежній службі, командир взводу, потім — роти, а пізніше був викладачем Вищого інституту офіцерської підготовки Міністерства внутрішніх справ у Софії, тренером з карате.

У 1991 заснував приватне охоронне підприємство «Іпон-1», яке мало впливову та відому клієнтуру, зокрема, займалося безпекою колишнього керівника соціалістичної Болгарії Тодора Живкова та колишнього царя Симеона II.

2004 року йому присвоєно звання генерал-лейтенант.

Політична кар'єра

У 2001-2005 роках генеральний секретар міністерства внутрішніх справ в уряді Симеона Сакскобургготського.

2005 року розпочалася політична кар'єра Бойка Борисова. Він увійшов до виборчого списку партії Національного руху "Симеон Другий" і був обраний до парламенту країни від цього руху. Проте вважав за краще відмовитися від мандата та залишитися на своїй посаді у міністерстві внутрішніх справ. Незабаром Бойко Борисов залишив свою посаду через конфлікт із новопризначеним міністром внутрішніх справ, вийшов у відставку з міліцейської служби зі званням генерал-лейтенант. Того ж року він висунув свою кандидатуру на посаду мера Софії та виграв вибори.

У 2006 році очолив нову партію "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" (ГЕРБ).

5 липня 2009 року на чергових виборах рух ГЕРБ завоював більшість місць у національному парламенті. Бойко Борисов сформував однопартійний кабінет міністрів, склад якого було затверджено Національними зборами 27 липня 2009 року.

У лютому 2013 року через масові протести, що супроводжувалися зіткненнями з поліцією, у Софії та інших містах Болгарії, Бойко Борисов подав у відставку разом із усім кабінетом міністрів.

7 листопада 2014 року Народні збори Болгарії знову затвердили Борисова на посаду прем'єр-міністра. За його кандидатуру проголосувало 185 депутатів, проти – 85, що утрималися не було.

13 листопада 2016 року, після програшу на виборах кандидата від правлячої партії "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" (ГЕРБ) Цецьки Цачової на президентських виборах, Борисов оголосив про відставку уряду.

27 березня 2017 року відбулися парламентські вибори, на яких перемогу здобула партія ГЕРБ.

З 4 травня 2017 року по 12 травня 2021 року - прем'єр-міністр Болгарії.

Спорт

Бойко Борисов має чорний пояс з карате 7 дан. Зареєстрований і як футболіст "Вітоша" (Бистриця), команда, яка змагається у Південно-Західній "В" аматорській футбольній групі.

24.01.2022