Народився 15 червня 1950 року в селі Садулпур (штат Раджастхан, північно-західна Індія) в заможній родині. Його батько Мохан Міттал у 1950-х роках заснував в Індії сталеварну фірму Ispat.
Здобув в університеті Калькутти диплом магістра з комерції (1970).
Міттал-молодший продовжив батьківську справу – відкрив перший сталеливарний завод у Калькутті та наступний – у Бангалорі. Оскільки виробництво сталі в Індії наштовхувалося на невигідні законодавчі обмеження та оподаткування, то 1976 Лакшмі Міттал за сприяння батька переніс свою ділову діяльність в Індонезію, де організував компанію Ispat Indo.
1989 року Лакшмі Міттал взяв у лізинг (оренду) державну металургійну компанію Iscott (Тринідад і Тобаго), яка давала щоденні збитки в $100 тис. Міттал провів на підприємство значну структурну реорганізацію та технічне переобладнання - і вже через рік підприємство почало приносити прибуток.
У 1997 році він зареєстрував компанію LNM (Lakshmi Narendra Mittal), передавши туди контрольні пакети активів Ispat: металургійні комбінати в Мексиці (1992), Канаді ("Сідбек-дошки", 1994), Німеччині (Hamburger Stahlwerke, 1995), Казахстан металургійний комбінат, 1995), Ірландії (Irish Steel), Польщі.
У 2004 році в результаті злиття компаній Ispat International NV та LNM Holdings NV утворилася компанія Mittal Steel Co. зі штаб-квартирою у Роттердамі. Це найбільша у світі сталеливарна компанія - вона веде операції у 14 країнах світу. У 2004 році виробила 42,1 млн. тонн сталі. У компанії працює 179 тис. осіб.
Ще одне придбання Mittal Steel Co. - найбільший у Казахстані металургійний комбінат у Теміртау.
У жовтні 2005 р. дочірня компанія Mittal Steel Germany GmbH (Німеччина) перемогла на конкурсі з придбання 93,02% акцій ВАТ АрселорМіттал Кривий Ріг (Криворіжсталь) (Україна) за $4,8 млрд.
У 2006 році Mittal Steel 27 січня оголосила про намір купити свого основного конкурента - корпорацію Arcelor, що базувалася в Люксембурзі. Об'єднана компанія отримала назву ArcelorMittal. 13 травня 2008 року Міттал став виконавчим директором та головою ради директорів ArcelorMittal.
У 2008 році Міттал як незалежний директор увійшов до ради директорів банку Goldman Sachs.
Він посів шосте місце у світі за версією Forbes у 2011 році, але впав до 82-го місця у березні 2015 року. Незважаючи на падіння, Forbes оцінив його статки в $16 млрд. У 2017 році Forbes оцінив його як 56-го найбагатшу людину у світі зі статком у $16,4 млрд.
Відразу після переїзду до Лондона Міттал придбав за 9 млн фунтів стерлінгів один з найкращих особняків міста, розташований на Бішоп-авеню в розкішному районі Хемпстед. Будинок настільки відомий, що навіть немає нумерації, а пошту до нього доставляють за адресою: Лондон, Літній палац. Власниками двох сусідніх будинків є султан Брунея та король Саудівської Аравії.
У квітні 2004 року Міттал придбав за 70 млн фунтів стерлінгів ($127 млн) у Cansington Palace Garden будинок, який вважається найдорожчим у Лондоні та світі. Одних спалень у ньому 12.
Свого часу Міттал мав у власності будинок у Гонконгу, який продав 1997 року за $62,7 млн. На той момент він теж фігурував у Книзі рекордів Гіннесса як найдорожчий у світі.
Весілля його дочки Vanisha Mittal було другим за вартістю в історії: церемонія відбулася у Версалі і обійшлася Мітталу в $55-60 млн.
Одружений. Дружина Лакшмі Міттала — Уша — рідко з'являється на публіці. Виховує двох дітей - сина на ім'я Адітья (Aditya) та дочку на ім'я Ваніша (Vanisha). Син та дочка беруть участь в управлінні сімейним бізнесом.
Міттал є активним філантропом та членом багатьох благодійних фондів. У 1998 році він заснував LNM Group Foundation, завданням якого є надавати допомогу незаможним, зокрема, в Індії. Фонд також надавав допомогу у покращенні енергопостачання та системи опалення у Теміртау (Казахстан).
Інший фонд - LNM Group Scholarship Program - спільно з Лондонською школою економіки допомагав у навчанні студентів та їх подальшому працевлаштуванні у країнах, де Міттал має свої підприємства.
20.07.2022