Джон Керрі народився 11 грудня 1943 року, Орора, Колорадо, США в сім'ї американського дипломата Річарда Джона Керрі та Розмарі Ізабель Керрі (уродженої Форбс).
Завдяки родинним зв'язкам з багатою американською династією Форбсів, Керрі здобув елітну освіту в Європі та США, у дитинстві жив у Франції. Він закінчив приватну школу Institut Montana Zugerberg у Швейцарії, школу святого Павла у штаті Нью-Гемпшир, а потім у 1966 році Єльський університет (США).
Політична кар'єра Кеннеді розпочалася з участі у виборчій кампанії брата президента Джона Кеннеді – Роберта Кеннеді – у 1962 році. Тоді ж Керрі вперше зустрівся з президентом США Джоном Кеннеді та потоваришував із його сім'єю. Після вбивства Джона Кеннеді Керрі був активним критиком зовнішньої політики президента США Ліндона Джонсона (1963-1968) і активно виступав проти війни у В'єтнамі.
Після закінчення університету Керрі направили на військову службу до В'єтнаму, де він був командиром катера річкового патрулювання. За службу був нагороджений кількома орденами, кілька разів поранений, дослужився до лейтенанта.
Повернувшись із В'єтнаму в 1970 році, Керрі став активістом організації «В'єтнамські ветерани проти війни», був оратором на багатьох антивоєнних акціях, давав свідчення про військові злочини, скоєні американською армією.
У 1972 році Джон Керрі невдало взяв участь у виборчій кампанії від Демократичної партії до Конгресу, після чого продовжив здобуття юридичної освіти у Бостонському коледжі. Потім Керрі працював у офісі окружного прокурора, заснував приватну юридичну фірму.
В 1982 був обраний заступником губернатора Массачусетса, а в січні 1985 став сенатором від цього штату в Конгресі США як кандидат від Демократичної партії. Переобирався до Сенату кілька разів до 2012 року. 2004-го Демократична партія висунула Джона Керрі кандидатом у президенти США. На виборах 3 листопада 2004 року Керрі, який набрав 59,03 млн. голосів (48%) поступився Джорджу Бушу, який набрав 62,04 млн. голосів (51%).
У 2008 році Керрі відмовився від участі у президентських виборах та підтримав кандидатуру Барака Обами. Йому пророкували пости віце-президента та держсекретаря в адміністрації Обами, проте посаду держсекретаря він отримав лише 1 лютого 2013 року після переобрання Обами на другий термін.
На посаді держсекретаря особливу увагу приділяв зусиллям щодо припинення війни у Сирії, політичної кризи в Україні та відносинам із країнами Латинської Америки.
23 листопада 2020 року обраний президент США Джо Байден оголосив, що колишній держсекретар Джон Керрі працюватиме в його кабінеті як спеціальний представник з питань клімату і буде членом Ради національної безпеки. Вступив на посаду 20 січня 2021 року.
Керрі відносить себе до прихильників ліберальних поглядів, хоча є віруючим католиком. Політик є противником приватизації програм соціальної безпеки, підтримує право на аборт, ідею громадянського шлюбу для одностатевих пар, виступає за відміну смертної кари (за винятком терористів), боротьбу з глобальним потеплінням.
Неодноразово виступав за зміну політики США у Латинській Америці. Разом із сенатором Маккейном, також ветераном в'єтнамської війни, сприяв відновленню дипломатичних відносин із В'єтнамом у 1995 році.
5 лютого 2015 року під час візиту до Києва Керрі заявив, що США будуть гарантом миру в Україні. Свій виступ Керрі почав словами: "Народ США показує свою рішучу підтримку народу України."
8 лютого у Мюнхені під час переговорів із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим Керрі попередив, що у разі ескалації конфлікту в Україні Росії доведеться заплатити велику ціну.
Одружений другим шлюбом на Терезі Сімое-Феррейра Хейнц, вдові сенатора від штату Пенсільванія. Від першого шлюбу з Джулією Стімсон Торн (1944-2006) у Керрі дві дочки: Олександра Форбс Керрі (1973 р.н.), режисер-документаліст, та Ванесса Бредфорд Керрі (1976 р.н.), медик.
28.12.2021