Народився 14 вересня 1965 року в Ленінграді.
Закінчив юридичний факультет Ленінградського університету. Після вступу до університету з 1982 до 1983 року працював лаборантом в технологічному інституті, щоб мати надбавку до стипендії. Після закінчення ЛДУ Медведєв вступив до аспірантури й 1990 року захистив кандидатську дисертацію з приватного права. З 1990 до 1999 року Медведєв був асистентом, потім доцентом кафедри Санкт-Петербурзького державного університету.
Кандидат юридичних наук, доцент.
З 1990 по 1999 р. Медведєв - на викладацькій роботі у Санкт-Петербурзькому державному університеті. Одночасно у 1990-1995 pp. - радник голови Ленінградської міської ради, експерт комітету із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга. Тоді ж у тому комітеті працював і нинішній голова правління Газпрому Олексій Міллер.
1999 року - заступник керівника апарату уряду Російської Федерації. З 1999 по 2000 р. - Заступник керівника адміністрації президента РФ. З 2000-го – перший заступник глави адміністрації президента РФ.
З 2000 по 2001 р. - Голова ради директорів ВАТ "Газпром". 2001-го - заступник голови. У червні 2002-го Медведєв знову очолив раду директорів Газпрому.
З жовтня 2003 по листопад 2005 року - Керівник Адміністрації президента Російської Федерації. У листопаді 2005 року призначений першим заступником голови уряду РФ.
З 21 жовтня 2005 року по 10 липня 2008 року Дмитро Анатолійович був першим заступником голови Ради при президентові Росії з реалізації пріоритетних національних проектів та демографічної політики.
14 листопада 2005 Медведєв обійняв посаду першого заступника Голови Уряду Російської Федерації (перепризначався на цю посаду 24 вересня 2007 року).
З 13 липня 2006 року по 10 липня 2008 року – голова президії Ради з реалізації пріоритетних національних проектів.
10 грудня 2007 року Володимир Путін, а також партії "Єдина Росія", "Справедлива Росія", Аграрна партія та "Громадянська сила" підтримали кандидатуру Дмитра Медведєва на пост Президента Російської Федерації.
Підтриманий більшістю політичних партій, а також чинним президентом країни Дмитро Медведєв вступив на посаду нового глави РФ 2 березня 2008 року.
24 вересня 2011 року в ході з'їзду партії "Єдина Росія" було оголошено, що на президентських виборах у 2012 році виставить свою кандидатуру Володимир Путін, а уряд у разі його перемоги очолить Дмитро Медведєв.
На президентських виборах, що відбулися 4 березня 2012 року, Володимир Путін переміг у першому турі, отримавши понад 63% голосів.
7 травня 2012 року Президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи РФ кандидатуру Дмитра Медведєва для отримання згоди на призначення його Головою Уряду Російської Федерації.
8 травня 2012 року Держдума Федеральних Зборів РФ затвердила Дмитра Медведєва Головою Уряду РФ (його кандидатуру підтримали «Єдина Росія», ЛДПР та 5 депутатів із фракції «Справедлива Росія», 54 Справороса та КПРФ проголосували проти). Уряд Російської Федерації під головуванням Дмитра Медведєва сформовано 8-21 травня 2012 року. Структура Уряду затверджено Указом Президента Російської Федерації № 636 від 21 травня 2012 року.
26 травня 2012 року обраний головою партії «Єдина Росія».
7 травня 2018 після інавгурації президент Росії Володимир Путін вніс до Державної Думи РФ кандидатуру Дмитра Медведєва для отримання згоди на призначення його головою уряду Російської Федерації.
8 травня 2018 року - Медведєва затверджений прем'єром.
15 січня 2020 року, через дві години після оголошення президентом Росії Володимиром Путіним послання до Федеральних зборів, Медведєв оголосив про відставку уряду в повному складі.
З 16 січня 2020 року – заступник голови Ради безпеки Російської Федерації.
Медведєв - один із головних гравців впливової команди вихідців із Санкт-Петербурга. Команди, яка міцно закріпилася на ключових позиціях органів влади та низки великих, контрольованих державою підприємств Росії після приходу на президентську посаду Володимира Путіна. Особисто Медведєв працював із Путіним ще в комітеті із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга (майбутній глава РФ очолював цю структуру). Потім обіймав керівні посади в адміністраціях Путіна, коли той був главою уряду, а потім став президентом.
З Володимиром Путіним, за офіційними даними, Медведєв познайомився на службі у Анатолія Собчака. Путін набирав адміністративний апарат, і друзі порадили йому Медведєва. Щоправда, злі мови стверджують, що насправді все було інакше. Нібито Медведєв та Путін були знайомі задовго до зустрічі у кабінеті Собчака. І ще в студентські роки, як і інші свідомі студенти юрфаку, Медведєв мав деякі контакти з Комітетом держбезпеки, чим був зобов'язаний його співробітнику Володимиру Путіну, який свого часу займався своїм рідним юридичним факультетом підбором кадрів для «органів».
У 2001 році отримав премію уряду в галузі освіти за заслуги на кафедрі громадянського права. Премією у розмірі 10.000 рублів був нагороджений підручник, у роботі якого брав участь і Дмитро Анатолійович. Книга розійшлася тиражем у 15 млн екземплярів, суттєво перевищивши показник успішності друкованого видання, що становить десять тисяч копій.
Єдиний масштабний політичний захід, у якому політик брав участь, – керівництво виборчим штабом Путіна на президентських виборах. Роботу Медведєва в цій якості навряд чи можна назвати великим успіхом, оскільки прихід до влади Володимира Путіна в 1999 році відбувся завдяки спільним зусиллям Єльцина, Волошина, Березовського і Шаміля Басаєва, який надзвичайно вчасно вторгся в Дагестан. Путін легко вигравав тоді вибори за будь-якої роботи штабу.
У біографії Медведєва важко знайти будь-які інші риси, крім надзвичайної близькості до президента. Ні разу за все своє життя він не був самостійною фігурою: ні в політиці, ні в бізнесі, ні в якійсь іншій сфері. Поради чинному президентові та виконання його розпоряджень – таким було коло обов'язків людини, яка зосередила нині у своїх руках величезну владу. Медведєв залишається частиною петербурзької команди Путіна, будучи в той же час, мабуть, наймолодшим керівником у найвищому ешелоні російської політичної еліти.
У юні роки Медведєв віддавав перевагу важкій рок-музиці, фотографії. В університеті захопився спортом, став титулованим важкоатлетом. Займається спортом і в даний час (бігова доріжка), любить на дозвіллі зіграти в шахи.
Також Медведєв відомий як активний користувач продуктів Apple.
Фігурант бази даних центру «Миротворець» як особа, що становить загрозу національній безпеці України і міжнародному правопорядку. Знаходиться під санкційними списками Євросоюзу, США, Канади, Нової Зеландії та Японії.
З жовтня 2022 року перебуває в розшуку СБУ за звинуваченнями в посяганні на територіальну цілісність й недоторканість України.
Дружина Світлана (Лінник), син Ілля 1995 року народження.
27.01.2020