День банківських працівників України

Професійне свято

День банківських працівників України

День банківських працівників - професійне свято всіх працівників банківської системи України, яке відзначають щорічно, 20 травня.

Історія

Це професійне свято засновано указом Президента України «Про День банківських працівників» від 6 березня 2004 р. на знак важливої ролі банківської системи та значного внеску працівників банківської сфери в розвиток економіки держави і забезпечення фінансової стабільності. Відзначається щорічно 20 травня.

Банківська система України бере свій відлік з березня 1991 року, коли Верховна Рада ухвалила закон України про банки і банківську діяльність. Система є дворівневою і складається з Національного банку України (центральний банк, що проводить єдину державну грошово-кредитну політику з метою забезпечення стабільності національної грошової одиниці - гривні), а також банків різних видів і форм власності (створюються на акціонерних або пайових засадах юридичними та фізичними особами).

На 1 січня 2009 року в Україні було зареєстровано 198 банків, частка іноземного капіталу в статутному капіталі банків становила 36,7%.

На початок 2016 року в Україні залишилося 117 банків, до грудня 2016 року - 98, з них 40 фінустанов працюють з іноземним капіталом.

Свої функції банки реалізують шляхом виконання таких операцій, як залучення коштів підприємств, установ, організацій, населення на депозитні рахунки, кредитування суб'єктів господарської діяльності та громадян, вклади в цінні папери, формування касових залишків і резервів, формування інших активів, касове та розрахункове обслуговування, виконання валютних та інших банківських операцій.

Асоціація українських банків (АУБ)

У 1990 році в Україні створено Асоціацію українських банків як незалежну, некомерційну організацію. АУБ об'єднує комерційні банки, що діють у країні, та представляє їхні інтереси у відносинах із Нацбанком, Верховною Радою, Адміністрацією президента, Кабінетом міністрів України, Державною фіскальною службою, Верховним судом України та іншими державними і недержавними установами й організаціями. Призначення АУБ полягає у сприянні розвитку банківської системи України. Членами АУБ є комерційні банки. Також до складу АУБ входять 6 регіональних банківських спілок - Дніпропетровська, Харківська, Кримська, Київська, Одеська та Асоціація банків Львівщини. Крім того, до складу АУБ входять Міжнародний інститут фінансів, Українська міжбанківська валютна біржа, Українська фінансово-банківська школа та ін.

Про професію

Банкіри займаються управлінням грошима. До їхніх завдань входить забезпечення роботи відділень, обслуговування клієнтів: консультування, проведення взаєморозрахунків. Важливою функцією є оцінка кредитних ризиків, інвестиційних планів, контроль платежів позичальників, розподіл ресурсів, прогнозування показників. До посадових обов'язків належить управління та контроль комерційної діяльності.

Кар'єра починається з здобуття освіти у вищому чи навчальному закладі. Випускники можуть працювати у структурах Міністерства фінансів, у приватних та державних підприємствах. Робота на керівних посадах пов'язана з великою відповідальністю. Помилки можуть призводити до суттєвих втрат. Професія банківського працівника належить до категорії престижних.

12.05.2017