ГоловнаЕкономікаБізнес

Рада скасувала ліцензування телекомпослуг

Депутати прибрали неузгодженість між профільними законами.

Рада скасувала ліцензування телекомпослуг
Фото: sync-blog.com

Верховна Рада на засіданні в середу остаточно скасувала ліцензування телекомунікаційних послуг.

За відповідний законопроєкт №1050 у другому читанні і в цілому проголосували 349 депутатів.

Прийнятий законопроєкт прибирає неузгодженість між нормами Закону "Про ліцензування видів господарської діяльності" і Закону "Про телекомунікації". Згідно з першим законом, ліцензування у сфері телекомунікацій втратило чинність 1 січня 2018 року, тоді як у Законі "Про телекомунікації" ця норма залишилася.

У результаті тільки за 2018 року компанії телекомунікаційної галузі заплатили 13,5 млн гривень за ліцензії на види діяльності, які такої ліцензії вже не вимагають. Вартість однієї ліцензії становить від 340 гривень для дротового радіомовлення до 9 млн гривень для міжнародного фіксованого зв'язку.

Після набуття чинності закону оператору телекомпослуг досить буде лише повідомити профільного регулятора про початок діяльності.

Законопроєкт також реалізує положення Угоди про асоціацію з ЄС в частині скасування регуляторних бар'єрів доступу на ринок телекомунікаційних послуг.

Нагадаємо, що перед цим Рада прийняла закон, який повинен розвантажити Вищий антикорупційний суд, а також декриміналізувала фіктивне підприємництво.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram